Badanie MRI piersi wykonano aparatem GE 1,5T w płaszczyznach poprzecznych w sekwencji T1-HR , T2-zal

1 odpowiedzi
Badanie MRI piersi wykonano aparatem GE 1,5T w płaszczyznach poprzecznych w sekwencji T1-HR , T2-zależnych, STIR , dyfuzyjne DWI-EPI i badanie dynamiczne. Użyto kontrastu Clariscan 17 ml.
OPIS:
Piersi o utkaniu : niejednorodnym, włóknisto-gruczołowym. Wzmocnienie podścieliska ( BPE ) - lekkie, symetryczne.
Pierś prawa:
1)W obrębie brodawki sutkowej widoczna jest owalna , nieostro odgraniczona zmiana ogniskowa wlk 1,1cm ulegająca niejednorodnemu wzmocnieniu kontrastowemu o krzywej typu I (średni napływ w początkowej fazie badania <100%). 2)Na granicy kw. zewn. wewnątrzpiersiowy węzeł chłonny wlk 0,6cm.
Innych zmian ogniskowych i ognisk patologicznego wzmocnienia nie wykazano.
Pierś lewa:
1) W 1/3 tylnej, w osi brodawki – 9,2cm od niej widoczne jest ognisko niejednorodnego wzmocnienia kontrastowego wlk 0,5 cm o krzywej typu I i (szybkim napływie w początkowej fazie >100%).
2) Pojedyncze torbiele wlk do 0,4cm.
Innych zmian ogniskowych i ognisk patologicznego wzmocnienia nie wykazano.
W obu dołach pachowych ( piętro I,II,III) nie wykazano patologicznych węzłów chłonnych.
Dzień dobry,
Na podstawie tego opisu MRI ciężko jest jednoznacznie stwierdzić czym są opisywane zmiany w obu piersiach. Wynik badania trzeba skonsultować z lekarzem, który je zlecał, a ten, na podstawie korelacji z badaniem klinicznym i innymi wynikami będzie mógł zadecydować o dalszym postępowaniu.
Pozdrawiam serdecznie,
lek. Bartosz Bieżyński