Bardzo proszę o interpretację wyników badania nasienia. Abstynencja płciowa: 7 dni objętość: 2,7 m

1 odpowiedzi
Bardzo proszę o interpretację wyników badania nasienia.
Abstynencja płciowa: 7 dni
objętość: 2,7 ml
aglutynacja: brak
upłynnienie: 45min
kolor: szaro-opalizujący
lepkość: prawidłowa
pH: 7,8
liczba komórek okrągłych: 1,87 x 10^6 w tym liczba leukocytów 0,31x10^6
Koncentracja: 124,5 x10^6
całkowita liczba w ejakulacie: 336,3x10^6
Żywotność (test eozyna-nigrozyna): 86%
Ruch postępowy typ a+b: 154(liczba badanych) 63(%) 78,3 (koncentracja x10^6) 211,4(liczba w ejakulacie x10^6)
Ruch niepostępowy typ c: 24(liczba badanych) 10 (%) 12,2 (koncentracja x10^6) 32,9 (liczba w ejakulacie x10^6)
Nieruchome typ d: 67(liczba badanych) 27 (%) 34,1 (koncentracja x10^6) 92,0 (liczba w ejakulacie x10^6)
Plemniki prawidłowe: 7%
Plemniki nieprawidłowe: 93%
Wady główki:92
Wady wstawki:19
Wady witki:1
Krople cytoplazmatyczne:3

Uwagi: Parametry nasienia w normie
Rozpoznanie: Normozospermia

Diagnostyka oligozoospermii oparta na całkowitej liczbie plemników w ejakulacie, jako parametru uznawanego za nadrzędny.

Diagnostyka asthenozoospermii oparta na normie dotyczącej plemników o ruchu progresywnym.

Diagnostyka teratozoospermii oparta na procencie plemników prawidłowych.
Dzień dobry.

Wyniki spermiogramu w normie.

Pozdrawiam,
Paweł Wołyniec