Bardzo proszę o pomoc, chyba jestem lesbijką. I nie wiem co zrobić, jak się to leczy?

5 odpowiedzi
Bardzo proszę o pomoc, chyba jestem lesbijką. I nie wiem co zrobić, jak się to leczy?
Orientacja seksualna jest nam po prostu dana przez naturę, tak jak kolor oczu. Jeśli ma Pani problem z zaakceptowaniem siebie, warto udać się do specjalisty, który pomoże Pani zrozumieć siebie. Rozumiem, że to może być dla Pani problematyczne ze względu na religię, ale proszę uwierzyć, rozmowa z osobą zajmującą się pomocą dla osób homoseksualnych na pewno Pani pomoże. Jeśli decyzja o wizycie u seksuologa jest na razie trudna, proszę zacząć od książki, którą napisała bardzo uznana seksuolog, dr Alicja Długołęcka, pt. "Pokochałaś kobietę". To pozycja mówiąca o poznawaniu i poszukiwaniu przez kobietę własnej seksualności i tożsamości seksualnej. Mam nadzieję, że to pomoże Pani w podjęciu decyzji. Pozdrawiam i życzę szczęścia, Małgorzata Ostrowska

Homoseksualizm nie jest definiowany jako zaburzenie, jest to orientacja seksualna. Problemem jest nie sam fakt bycia osobą homoseksualną, a brak akceptacji swojej orientacji lub lęk przed ujawnieniem jej w swoim środowisku. Warto odróżnić również zachowania homoseksualne od orientacji, ponieważ nie zawsze idzie to ze sobą w parze. Jeśli potrzebuje Pani wsparcia psychologicznego lub informacji na temat swojej sytuacji, zachęcam do skontaktowania się z psychoterapeutą. Myślę, że warto podzielić z nim się swoimi obserwacjami. Pozdrawiam.
Dzień dobry,

homoseksualizm nie jest chorobą, więc się go nie leczy. Ni mniej warto skonsultować się z psychologiem-seksuologiem, który na podstawie uzyskanych od Pani informacji postara się udzielić wyczerpujących odpowiedzi, wesprzeć Panią i pomóc zrozumieć, czy w rzeczy samej tak jest, jak Pani mówi. Dobrze jest skorzystać z fachowej pomocy, zwłaszcza że wydaje się, że taka ewentualność budzi u Pani negatywne emocje.

dr Monika Gmurek
Nie leczy się preferencji seksualnych :)))) warto to zaakceptować i cieszyć się życiem w troszkę innych schematach niż te powszechnie akceptowalne. Zachęcam do wizyty :) Życzę powodzenia !
Preferencji seksualnych nie leczy się, warto jednak spotkać się z psychologiem/psychoterapeutą i porozmawiać o Pani preferencjach. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk