Bardzo proszę o pomoc i wyjaśnienie w następującej sprawie.Moja górna jedynka i trójka w styczniu by

1 odpowiedzi
Bardzo proszę o pomoc i wyjaśnienie w następującej sprawie.Moja górna jedynka i trójka w styczniu były,,nadwrażliwe".Miałam wcierać elmex itd.Niestety trójka strasznie zaczęła mnie boleć, lekarz rozwiercil i powiedział że to początek zgorzeli.Kilka razy wymiana żółtego specyfiku, potem taki lek o intensywnym smaku i zapachu żeby ząb w końcu przestał boleć.Po 3ej wymianie obudziłam się z bólem jedynki, który w trakcie dnia minął, ale wyszedł taki mini bąbelek nad dziąsłem jedynki ( nie po środku ale tak z boku jedynki) wizyta tego dnia była nie możliwa , więc z samego rana na dzień kolejny udało mi się dostać na wizytę.Lekarz zrobił test na zimno ( ból po zabraniu waty trwał i trwał , na drugiej jedynce od razu zniknął) .Ząb rozwiercony , pilnik w ruch , kanały oczyszczone , założone to śmierdzące ( podobne do acetonu) lekarstwo, wepchnięta wata, ale na górze jedynki tak jak by pod szkliwo poleciała krew od dziąsła i mam zielono-zgniły ząb przy dziaśle.Wiem że zeby się przebarwiają po kanałowym ale z tego co inni pacjenci piszą to nawet po 10 latach zęby są dopiero przebarwione a ja po otwarciu kanału mam taką tragedie że w ogóle nie wiem co ze sobą zrobić.Bylam w takim szoku jak to zobaczyłam że ledwo zadałam pytanie co to jest , lekarz spojrzał i też nie za bardzo wiedział .Modliłam się w duchu że może to zniknie jak zejdzie znieczulenie ale tak się nie stało. Nie potrafię dodać tu załącznika z fotografią przed i po rozwierceniu zęba, ale czy tak z opisu ktoś z Państwa mógłby mi chociaż wyjaśnić co w ogóle się zadziało w moim przypadku , ewentualnie jakies wskazówki jak dodać zdjęcie ?
Prawdopodobnie nastąpiła perforacja kanału korzeniowego lub komory zęba. Należy wykonać dokładne zdjęci rtg. Potrzebne jest zamknięcie perforacji i prawidłowe przeleczenie zęba.