Bardzo prosze o zapoznanie się z moim problemem

5 odpowiedzi
Witam Pani dr, mam do Pani pytanie mąż od ponad roku narzeka na kaszel( twierdzi ze powodem tego kaszlu jest drapanie/ łaskotanie w gardle, które zmusza go do odkaszlenia). Te objawy uaktywniają się w dzień, gdy mąż wychodzi z cieplego na zimne, w pomieszczeniach w aucie. Podczas snu tego nie ma )Mąż miał problemy z refluksem żołądkowym. Już byliśmy u paru lekarzy:
1) przy pierwszej wizycie u dr laryngolog/alergolog- mąż był trochę chory i było zapalenie krtani, które trochę utrudniło dalsza diagnozę. Pani dr kazała brać lekarstwa które przepisał lekarz rodzinny zaleciła wykonanie p/c pneumoniae igm ( igm -0,01 ujemny). Po przejściu choroby kaszel nadal się utrzymywał.
2) przy drugiej wizycie u dr laryngolog ( już innego) lekarz przepisał leki alergiczne, które tez nie dały efektu
3) przy kolejnej wizycie lekarz przepisal gastrolit, witamine a i e. Kaszel w pewnym momencie ustał, ale po skończeniu brania leków znowu się nasili.
Powróciliśmy do tego lekarza ponownie jednak przepisał nadal te same leki i gastroskopie.
Jednak stwierdziliśmy, że zapiszemy się na konsultacje do gastrologa.
4) przy wizycie u gastrologa, pani dr wykluczyła refluks żołądka, ale dla wykluczenia wypisała lek ten refluks, dodatkowo zalecila witm. ai e jak i wykonanie badan dot. IGG, IGM, IGE.
Oto wyniki z 13,02,17:
- IGG( -1,882 DODATNI; komentarz: na podstawie poj badania poziomu p/c nie można stwierdzić zakaznia zaleca się wykonanie badania 2-4tyg)
-IGM -0,205 UJEMNY)
-IGE CAŁKOWITE 62,7
Proszę o informację zwrotna lub jakas podpowiedz. Jeśli będzie wymagana wizyta oczywiście pojawimy się.
Pozdrawiam Monika
Faktycznie,stawianie diagnozy na odległość jest mało poważne. IgG 1,88 ale w jakim kerunku-na jaką bakterię wykonane?Jeżeli coś ustaje w trakcie snu - po wyłączeniu psychiki- jest wielce prawdopodobne tło psychogenne kaszlu - po wykluczeniu innych przyczyn

Przedstawia Pani problem, który wymaga szczegółowego omówienia i dodatkowych pytań w gabinecie lekarskim. Jest on na tyle złożony, że przekracza możliwości przestawienia go w tego rodzaju formie, jak odpowiedz on line, nie będzie to stanowić profesjonalnej odpowiedzi.
Zapraszam na wizytę
Proszę zwrócić się do lekarza POZ, który poprowadzi diagnostykę , skieruje na potrzebne badania i konsultacje oraz wyciągnie wnioski co do dalszego prowadzenia chorego. To on jest kompetentny i będzie za niego odpowiedzialny.
Szanowna Pani, takiego problemu nie można omówić w tym okienku na odpowiedź - proponuje udac się do alergologa -pulmonologa, polecam dr Magdalene Kostrzewską w Poznaniu. Pozdrawiam !