Bardzo zaciskam zęby przeszkadza mi to i szczenka zacYna bolec CO MAM ZROBIĆ

2 odpowiedzi
Bardzo zaciskam zęby przeszkadza mi to i szczenka zacYna bolec co mam zrobić.
Dzień dobry, choruje Pan/i na Bruksizm. Proszę skontaktować się z lekarzem, w celu założenia szyny zgryzowej i rozpoczęcia farmakoterapii. Pozdrawiam dr Kręcisz

Na pierwszą wizytę proszę zgłosić się do lekarza, który zajmuje się leczeniem protetycznym lub ortodontycznym.
Należy wykonać badanie stomatologiczne, ocenić stan zębów i zgryz. Z całą pewnością konieczna będzie diagnostyka radiologiczna - pantomogram, cefalometria, ewentualnie CBCT (tomografia)
Należy zbadać aktywność mięśni i pracę stawu skroniowo - żuchwowego.
Opisane dolegliwości mogą być powodowane przez stres, wadę zgryzu, nieprawidłowe kontakty międzyzębowe, braki zębów ale również ich przyczyna może znajdować się poza jamą ustną - nieprawidłowa postawa, zmiany w kręgosłupie i wiele innych patologii które mogą manifestować swoje objawy w opisany sposób.
Farmakoterapia i szyna może spowodować chwilową doraźną poprawę, ale polecam zacząć od wnikliwej diagnostyki.