Będąc nastolatka byłam molestowana seksualnie przez krótki czas. Teraz jako dorosła osoba mam blokad

3 odpowiedzi
Będąc nastolatka byłam molestowana seksualnie przez krótki czas. Teraz jako dorosła osoba mam blokadę psychiczna przed współżyciem. Od kilku miesięcy korzystam z pomocy psychologicznej,jednak nie czuje zadnej poprawy. Skorzystałam z kilku różnych terapeutów, ale czuję się niezrozumiana.
Czy mogę coś jeszcze z tym zrobić?
Zachęcam do porozmawiania o tym z własnym terapeutą. Praca nad seksualnością szczególnie w przypadku opracowania traumy jest procesem złożonym i obawiam się, że kilka miesięcy może nie wystarczyć. Terapeuta może wyjaśnić dokładnie co się dzieje w procesie i odnieść się bezpośrednio do Pani obaw.
Pozdrawiam
Kinga Wrześniewska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, nie pisze Pani czy próbowała wizyt u seksuologa a a być może właśnie z takim specjalistą warto by było się skonsultować. Praca terapeutyczna nad traumą jaką jest molestowanie seksualne jest długotrwałym procesem i parę miesięcy (u różnych terapeutów) może nie być wystarczające by Pani pomóc. Warto dać temu czas.

Pozdrawiam serdecznie.
W Pani przypadku wydaje się ważnym aby zidentyfikować, jak trauma z młodości kształtuje Pani obecne przekonania i emocje, a także jak wpływa na Pani relacje intymne. Cennym by było znaleźć terapeutyczne podejście, które pomoże Pani poczuć się zrozumianą i zaakceptowaną, co jest istotne w procesie leczenia traumy. Warto kontynuować pracę nad zrozumieniem siebie, nawet jeśli obecne metody terapii nie przynoszą natychmiastowej poprawy. Możliwość poszukiwania nowych ścieżek w terapii, takich jak terapia traumy lub specjalistyczne podejścia do problemów intymnych, może być istotna. Ważne jest również poszukiwanie wsparcia poza terapią, na przykład w grupach wsparcia dla osób z podobnymi doświadczeniami. Czasami dzielenie się swoimi przeżyciami z innymi, którzy przeszli przez podobne trudności, może pomóc w procesie leczenia. Proces leczenia traumy jest często długotrwały i wymaga cierpliwości, odwagi pozwolić sobie na akceptację i zrozumienie swoich emocji, nawet jeśli postępy wydają się powolne. Życzę wszystkiego dobrego

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.