Błednik a zatory

6 odpowiedzi
Czy usg tetnic szyjnych i kregowych wykaze zator tetnicy błednika? czy potrzebne jest inne badanie ?
Witam
Nie wykaże. Może wykazać zwęzenie tętnicy szyjnej lub niestabilną blaszkę miażdżycową, która jest źródłem zatorów. Oceniany jest także kierunek przepływu w tętnicy kregowej w diagnostyce tzw. zespołu podkradania.
Pomimo tego jest to badanie często zalecane przez naurologów lub laryngologów w trakcie diagnostyki zaburzeń równowagi.
Pozdrawiam

Nie widać. AngioCT
USG-Doppler tętnic szyjnych i kręgowych służy do oceny napływu krwi do czaszki- tętnice zewnątrzczaszkowe. Tętnice w zakresie narządów wewnątrzaczaszki leżą poza kręgiem zainteresowania chirurgii naczyniowej
Witam, do oceny tętnicy błędnika należy wykonać tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny w opcji angio. Pozdrawiam
Witam, aby wykluczyć takie rozpoznanie należy wykonać angio TK głowy.
Pozdrawiam M.Garbien
Nie wykaże,