Blizny posterydowe

6 odpowiedzi
Jak pozbyć się blizn posterydowych, które są długie, czerwone, szerokie i głębokie? Czy istnieje szansa wyleczenia?
Tego typu blizny są bardzo trudne w leczeniu, można po kilku zabiegach zniwelować ich widoczność, ale nie całkowicie. Ostateczna ocena i dobór terapii należy do lekarza podczas konsultacji i obejrzenia zmian na skórze.

Sadzac z opisu chodzi o rozstepy , wybor postepowania zalezy od tego czy zmiany sa swieze czy utrwalone , ale zadna z dostepnych metod nie gwarantuje 100% skutecznosci.
Witam , najlepiej blizny leczy się przy pomocy lasera - szczególnie Co2 - zapraszam na konsultacje
Niestety efektem długotrwałego stosowania sterydów są m.in blizny posterydowe. Po zakończeniu terapii nie znikają one i mają czerwonawy, malinowy kolor, co jest spowodowane rozcieńczeniem skóry i pękaniem naczynek krwionośnych pod nimi. Są głębokie i szerokie a ich leczenie jest uciążliwe, trudne i długotrwałe. Nie można w tym przypadku mówić o ich całkowitym usunięciu a jedynie o redukcji. Proszę zgłosić się do lekarza dermatologa wykonującego również zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej. Nie widząc tych zmian nie można niczego obiecywać ale bez specjalistycznego leczenia pozostaną one niemiłym wspomnieniem po leczeniu do końca życia.
Można stosować np. metodę nastrzykiwania botoksem, jest to w kręgu zainteresowania medycyny estetycznej (np. dermed w Łodzi).
Zasadniczo tylko rozwiązania zabiegowe dają dobre rezultaty w przypadku posterydowych blizn zanikowych. Osobiście preferuję zabieg laserem CO2, ale do pewnego stopnia efektywne będą również zabiegi radiofrekwencji igłowej i bardzo agresywny peeling fenolowy. Niezależnie od wybranej metody należy spodziewać się że po pierwszym zabiegu będzie wyraźna poprawa, ale do pełnej satysfakcji raczej konieczne są przeciętnie 3 zabiegi
Pozdrawiam
dr n med Marek Jankowski