Boję się robić kupę. Nie ze względu na wstyd przed kimś. Dwa miesiące temu u mojego siostrzeńca wykr

2 odpowiedzi
Boję się robić kupę. Nie ze względu na wstyd przed kimś. Dwa miesiące temu u mojego siostrzeńca wykryto pasożyty - glistę ludzką. Pomimo, że nie mieszkam z chłopczykiem, to ze względu na kontakt z nim zdecydowałam się na leczenie profilaktyczne. Akurat wtedy przeprowadzaliśmy się, zatem wszystko zostało wysprzątane i odkażone również z tego względu. Po dwóch tygodniach powtórzyłam leczenie tabletkami tak jak zaleciła mi farmaceutka. Problem jednak nie zniknął, a raczej się zaczął.
Odkąd siostra powiedziała mi o pasożytach, nie jestem w stanie normalnie wyjść do toalety i idę już tylko bardzo przyciśnięta. Chodzę przez kilka godzin zestresowana, że mam pasożyty i od tego czasu zaczęłam mieć bardzo dużo objawów. Swędzi mnie odbyt, odkażam wszystko, widzę białe nitki w kupie - one tam są. W nocy często mam koszmary o pasożytach. W jaki sposób wyzbyć się tego stresu przed kupą?
Dzień dobry,
biorąc pod uwagę podane objawy myślę, że warto zweryfikować czy na pewno nie ma problemu z pasożytami. Tutaj zachęcam do kontaktu z lekarzem. Jednak warto też przyjrzeć się temu lękowi, który Pani przeżywa. Przeanalizowanie i podważenie automatycznych myśli może być pomocne w odkryciu źródła lęku i zlikwidowaniu go. Warto skorzystać z konsultacji psychologicznej. Również w redukcji napięcia może pomóc np. regularna relaksacja albo medytacja.

Dzień Dobry, zachęcam do kontaktu ze specjalistą, aby szerzej omówić ten problem podczas wizyty. Pozdrawiam serdecznie