Ból dolnej części brzucha/podbrzusza

22 odpowiedzi
Witam,
Co może oznaczać ból w dolnej części brzucha/podbrzusza? Czuję jakby coś "ciągnęło się" w środku. Od wczoraj przez ten ból mam problemy z wypróżnianiem się, przy napinaniu mięśni podczas próby wypróżniania się ból jest bardzo silny, podobnie przy próbie oddawania moczu.
Zastanawiam się do jakiego lekarza konkretnie powinienem się zgłosić.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam,
Gdy jest związek z oddawaniem moczu - na pewno powinien skonsultować urolog

Witam.
Objawy, które Pan opisuje mogą świadczyć o zakażeniu układu moczowego, zapaleniu prostaty, przepuklinie, patologii w obrębie jelit i wielu innych patologiach.
Proponuję w pierwszej kolejności zgłosić się do urologa.
Witam,
proponuję wizytę u chirurga lub gastroenterologa. Do rozważenia kolonoskopia.
Pozdrawiam,
Marcin Migaczewski
zawsze najpierw do Przychodni Rejonowej.
To o czym Pan pisze jest niepokojące. Proszę nie silić się na odnalezienie specjalisty tylko jak najszybciej skontaktować się z lekarzem POZ lub NOCH any Pana zbadał. Przyczyn może być wiele, ale jeśli pojawiło się to nagle, musi rozstrzygnąć lekarz.
Najpierw do lekarza rodzinnego na podstawowe badania i usg
Szanowny Panie,

absolutnie nie widzę możliwości diagnozowania bólu brzucha przez internet. Subtelności dotyczących rodzaju objawów oraz ich możliwych przyczyn jest tak wiele, że nie sposób wyczerpać tematu wywiadu lekarskiego w takiej komunikacji. Natomiast podstawą diagnostyki klinicznej jest badanie lekarskie - fizykalne, czyli obmacywanie i osłuchiwanie brzucha.

Podstawowe badanie powinien przeprowadzić lekarz rodzinny. W przypadku dalszych wątpliwości proszę skontaktować się z chirurgiem. Lekarze tej specjalności mają najwięcej doświadczenia w badaniu brzucha.

Z poważaniem,
dr n. med. Michał Lewandowicz
Bez zbadania pacjenta nie sposób postawić diagnozy, ciężko też udzielić porady. Przyczyny mogą być bardzo różne. Zacząć można od wizyty u lekarza rodzinnego, który pokieruje Pana dalej, chyba, że dolegliwości są znaczne, nie ustępują, ew. nasilają się, to wtedy należy zgłosić się do ostrej izby przyjęć szpitala dysponującego zapleczem diagnostycznym i możliwością wykonania konsultacji chirurgicznej i urologicznej. Na odległość nie jestem w stanie doradzić konkretnego sposobu postępowania. Pozdrawiam serdecznie!
POZ. Poza tym, diagnostyka przez intenet - to trochę mało profesjonalna sprawa;)
Dzień dobry!
Objawy które Pan prezentuję mogą świadczyć, choć niekoniecznie o schorzeniach jelita grubego. Konieczne jest przeprowadzenie podstawowego badania chirurgicznego oraz dodatkowej diagnostyki. W każdym przypadku utrzymujących się dolegliwości bólowych brzucha z towarzyszącymi zaburzeniami defekacji konieczna jest weryfikacja endoskopowa jelita grubego.
Pozdrawiam
Bartosz Cybułka
przyczyn może byc wiele.trzeba udać sie do chirurga i zacząć diagnostykę
Moim zdaniem do chirurga ew. do urologa. Czy miał Pan wykonywane jakieś badania typu np. kolonoskopia, USG jamy brzusznej, badanie ogólne moczu? Od czegoś trzeba zacząć moim zdaniem od rzetelnego badania lekarskiego oraz ww diagnostyki.
PROSZĘ SIĘ UDAĆ DO CHIRURGA OGOLNEGO
Dzień dobry
trochę za mało informacje jest podane.
Trochę mi nie pasuje i problemy z oddawaniem stolca oraz moczu bo mają zupełnie inne etiologie, bardziej bym pomyślał jest zapalenie pęcherza moczowego niż z okolicą odbytu, ale mówię za mało informacji.
Proszę brać Cipronex 500mg lub Nolicin 400mg.
Jeśli objawy nie miną to zgłosić się do Chirurga-Proktologa.
Z poważaniem
Witam! Przyczyn może być kilka. W wywiadzie zbyt mało danych. Proponuję pilną wizytę u chirurga. pozdrawiam
Witam. Większość dolegliwości które Pan opisuje mogą świadczyć o dolegliwościach ze strony układu moczowo-płciowego. Zalecam wizytę u urologa.
Powinien Pan być zbadany przez chirurga, najlepiej proktologa. Po badaniu klinicznym można ocenić co i jak. Pozdrawiam Jacek Śmigielski
Witam serdecznie,
ból w dolnej części brzucha może mieć różne przyczyny, jest to natomiast nietypowy ból, z opisu oraz z dolegliwościami. Należy udać się do specjalistów takich jak Urolog, by wykluczyć zaburzenia funkcji pęcherza moczowego oraz do Chirurga by sprawdzić przyczyny związane z jelitem grubym.

Pozdrawiam serdecznie
Witam,
najlepiej pójść do internisty i wykonać usg brzucha.
Pozdrawiam M.Garbień
Dzień dobry,
należy zgłosić się do chirurga, żeby zbadał brzuch i ewentualnie zlecił USG jamy brzusznej oraz badania laboratoryjne.
Dzień dobry
Objawy nie są charakterystyczne i wymagają osobistego badania chorego.
Wskazana konsultacja chirurgiczna.
Pozdrawiam
pilnie chirurg