ból, głowy-nerwica lękowa

3 odpowiedzi
Witam. Od 4 lat zmagam się ze stanami depresyjno-lękowymi z zmiennym skutkiem, niestety często jest tak że lęk ma nademą kontrolę, wstaję przerazona, niewielkie problemy powodują u mnie potężny lęk nieadekwatny do sytuacji, w związku z tym stałam się bardzo wyczulona na sygnały płynące z ciała-przewrażliwienie.Przerabiałam już wiele chorób np. drzenie miesni-okropna panika ze to jakas ciezka choroba neuroogiczna od razu pobiegłam do neurologa, lekarz uspokoił mnie objawy ustąpiły i tak praktycznie z każdą częscią ciała.Ostatnio zastanawiam się nad bólami głowy, które występują u mnie średnio1 -2 razy w miesiącu czasami rzadziej, w okolicy czołowo-skroniowej o niewielkim nasileniu, raczej jakby o charakterze tępego ucisku, bez objawów dodatkowych, od wielu lat rodzaj bólu jest niezmienny, jednak od pewnego czasu psychika płąta mi figle i każdy mi tego typu ból mimo ze już dobrze znany powoduje panike i pogorszenie stanu psychicznego.Dodam ze w razie bólu który jest epizodyczny wystarcza 500 mg paracetamolu.wyniki krwi, moczu, zelaza, hormonów tarczycy, ekg, bad.dna oka i badanie odruchó u neurologa prawidłowe, za to miesiąc temu rozpoznano u mnie cukrzyce, i chwiejne ciśnienie krwi, tj zazwyczaj prawidłowe jednak sa dni gdzie osiąga wartość 155/95, jestem kobietą mam 35 lat.Moje pytanie to z czym mogą się wiazac tego typu bóle głowy i czy powinnam się tak przejmować, być może moje leczenie psychiatryczne nie jest satysfakcjinujące, stąd ten ciągły lęk?
celowe jest EEG oraz badanie NMR głowy

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowna Pani,
jeżeli sytuacja jest taka jak Pani ją przedstawia, to rzeczywiście ,,leczenie psychiatryczne nie jest satysfakcjonujące i stąd ten ciągły lęk". Polecam specjalistę zajmującego się problemami psychosomatycznymi.
dr Andrzej Żytkowski
Możliwe bóle migrenowe, napięciowe? do konsultacji; Leczenie zaburzeń nastroju .

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.