Ból IV palca lewej ręki

16 odpowiedzi
Dobry wieczór od 3 miesięcy doskwiera mi ból IV . Doznałam urazu podczas wysiłku fizycznego, palec podobno był stłuczony. Rękę mialam w gipsie a później szynie przez okolo 1,5/2 miesiąca, pozniej miałam 2 tyg rehabilitacji ( 10 zabiegów krio + masaże). Minęły ponad 3 miesiące palec dalej boli, nie mogę zginąć do końca, ból nasila się przy wykonywaniu ręką podstawowych czynności.. chirurg stwierdził, że mi nic nie dolega i wszystko jest w porządku. Proszę o poradę
Dzień dobry. Rehabilitacja palców jest stosunkowo trudna.. największa trudność jest związana z faktem, że są to bardzo małe stawy o wielkiej ruchomości i precyzji. W takich przypadkach dobrze działają mobilizacje stawowe oraz techniki dla tkanek miękkich ( techniki rozciągające itp)

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam, nie wiem na ile proces diagnostyczny dotyczący odczuwanego przez panią bólu jest zakończony . Z tego co pani pisze wnoszę , że uraz z punktu widzenia lekarz został wyleczony. Nie wiem natomiast czy konsultowała pani swój problem z lekarzem innej specjalizacji n.p. neurologiem. Byc może dolegliwości bólowe które pani zgłasza wymagają poszerzonej diagnostyki w tym zakresie. Dopiero po wykluczeniu wszystkich przesłanek natury medycznej możnaby rozważać podłoże psychologiczne tego problemu. Pozdrawiam i zapraszam do ewentualnego kontaktu.
Witam serdecznie,
Częstym problemem przy tak długim unieruchomieniu małych stawów jest obkurczenie się torebki stawowej a tym samym ograniczenie ruchu. Jeśli jest ograniczenie zgięcia to tym bardziej świadczy to ze jest ograniczenie torebki stawowej i należy w rehabilitacji zastosować mobilizacje stawowe z terapii manualnej. Masaż i krioterapia może więc być nie wystarczającym zabiegiem aby wpływać na sam staw. Jeśli ból się nasila przy czynnościach codziennych to możliwe że dochodzi do przeciążenia na skutek niepełnego zakresu ruchu.
Zapraszam na konsultacje może wtedy będę mógł coś więcej doradzić.
Pozdrawiam
Dobry wieczór, myślę, że w opisanym przez Panią przypadku najlepszym wyjściem byłoby zastosowanie hipnoterapii - płytkiej hipnozy. przypuszczam na podstawie powyższych informacji , że wystarczyłaby jedna sesja. Proszę wejść na moję stronę w znanym lekarzu
wejść na stronę pschotherapie-live kropka de i niezwłocznie zapisać się na wizytę smsem na czwartek 'piątek lub sobotę w przyszłym tygodniu 21/22. Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof Dudzinski
Niestety muszę odesłać Panią do ortopedy lub fizjoterapeuty.
Witam,
Proszę spróbować terapii manualnej - zabiegi krio i masaże niewiele sie tu zdadzą w tym przypadk... Proponuję wizytę u sprawdzonego fizjoterapeuty.

Pozdrawiam
Mateusz Idzikowski
Witam. Po pierwsze należałoby się przyjrzeć dokładnie czy na pewno jest tam z nim wszystko w porządku. Jeżeli RTG nie pokazuje żadnych zmian, należy zrobić USG ( nie tylko samego palca).
Kolejna kwestia to czy źródłem bólu jest palec czy czasami jakieś struktury powyżej, które mogły również doznać urazu i powodują ból i dysfunkcję palca.
Zatem niestety nie obejdzie się bez wizyty w gabinecie i konsultacji. W pierwszej kolejności polecam rozsądnego fizjoterapeutę a potem jeżeli będzie potrzeba ortopedę.
pozdrawiam
Dobry wieczór.Unieruchomienie na 2 miesiące dla tkanek miękkich to bardzo dużo ,mogły się stworzyć zagęszczenia- usztywnienia na powięzi ,niekoniecznie w okolicy palca ,ale nadgarstka który był objęty unieruchomieniem.Zachęcam wizytę u fizjoterapeuty pracujący na tkankach miękkich ( np. manipulacje powięziowe wg. stecco). Jeśli jest Pani z okolic Koszalina zapraszam.
Witam,
Warto sprawdzić tzw grę stawową czy nie ma zaburzeń w obrębie dłoni. Jak Wyglądają ścięgna, troczki, pochewki ścięgniste, pasmo centralne oraz pasmo poboczne podczas palpacji. Ciężko stwierdzić cokolwiek nie widząc pacjenta. Sugerowałbym wizytę oraz oprzeć leczenie o terapie manualną,
Pozdrawiam.
Przez internet mogę jedynie zaprosić na wizytę do gabinetu. Trzeba określić (przetestować ręcznie)) która tkanka daje ból i wtedy zabrać się za rehabilitację/leczenie.
Sugeruję wizytę: - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Ograniczenie ruchomości może świadczyć, że problem tkwi zarówno w stawie, może dotyczyć powierzchni stawowych, torebki stawowej, również mięśni. Bez badania czynnościowego nie jestem w stanie udzielić bardziej precyzyjnej odpowiedzi.
Ból który pozostał jest w dużym stopniu konsekwecja unieruchomienia gipsowego, jeśli był stłuczony nie złamany nie potrzebnie był w opatrunku gipsowym. Zalecam terapię manualną, która pozwoli na wyrównanie napięć w obrębie dłoni powrót do pelnej ruchomości jeśli problem nie jest bardzo głęboki wystarczą dwie trzy terapie. Po\drawiam
Witam, prawdopodobnie doszło do przykurczu torebki stawowej, co powoduje ból i ograniczenie ruchomości. Polecam udać się do fizjoterapeuty na zabiegi terapii manualnej. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: - 50 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam sam palec mógł być stłuczony natomiast palcem poruszają mięśnie które również mogły ulec uszkodzeniu w sensie sklejenia co może ograniczać ruchy co do bólu kiedy opracuje się odpowiednie struktury ból powinien się normalizować. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
Witam. W wyniku stłuczenia doszło do uszkodzenia tkanek w których powstały mikrowylewy. Unieruchomienie spowodowało zastój krwi co spowodowało artrofibroze- zrosty łącznotkankowe co może być przyczyną bólu. Skupił bym się na uruchamianiu dłoni (praca nad zwiększaniem zakresu ruchu) oraz na uwalnianiu tkanki (masaż intensywny). Pozdrawiam
Dzień dobry,
skoro według chirurga wszystko jest prawidłowo poradził bym udać się do fizjoterapeuty. Powinien On przeprowadzić badanie i ocenić funkcje palca a następnie przeprowadzić terapie, wykraczającą poza masaż.
Pozdrawiam i zapraszam Marcin

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.