Ból kolana

4 odpowiedzi
Witam,
Fizjoterapeuta na pierwszej wizycie nie znalazł przyczyny bólu, USG natomiast wykazało zmniejszoną ilość płynu i cechy przerostu błony maziowej. Dyskomfort kolana, a przez co zmęczenie całej nogi odczuwam cały czas, ból odczuwam gdy biegam. Dyskomfort/ból pochodzi raczej ze strony zewnętrznej. Po 2/3 tygodniach mniej więcej codziennego biegania zaczął się ten problem. Być może warto wspomnieć jak rok temu kopiąc niewielki kamyk na ulicy poczułem jakby noga mi się przeprostowała w kolanie. Jednakże tamten ból ustał po 2 tygodniach. Z teraźniejszym bólem podczas biegania jakoś sobie radziłem przez miesiąc, ale od dwóch tygodni w ogóle przestałem chodzić na siłownie. Mimo tak długiego odpoczynku dyskomfort i ból nie ustał. Lekarz od USG radzi mi 1-2 zastrzyki z Collagenem MD. Fizjoterapeuta z kolei uważa, że to nie pomoże, ale nie nie jest w stanie zagwarantować sukcesu terapią manualną. A co może zaproponować Pan? Czy w ogóle te zastrzyki można u Pana dostać i ile kosztują? Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam
Jakub
Witam Serdecznie, aby zagwarantować sukces terapii musi być znaleziona przyczyna problemu, USG nie jest jedyną metodą diagnozy ( oczywiście jest wskazana przy problemach ze znalezieniem przyczyny bólu). Jeśli cokolwiek miałbym Panu zaproponować to na wstępie badanie diagnostyczne i wyszukanie prawdziwej przyczyny problemu. Dopiero po zrobieniu baterii testów i ocenie stawu mogę sie wypowiedzieć na temat skutecznności terapii. Co do leków to nie chciałbym sie wypowiadać bo nie jestem lekarzem i robię iniekcji do stawowych. Jeśli chodzi o samą skuteczność zastrzyków to opinie moich pacjentów stosujących takie preparaty są mieszane. Zanim zdecydowałbym sie na iniekcje poszukałbym przyczyny dyskomfortu i przeprowadził wstępną rehabilitację.
Pozdrawiam Łukasz Kłos

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam. Wynik badania USG sugeruje długotrwałe przeciążenie stawu kolanowego. Najprawdopodobniej cały czas funkcjonuje u Pana jakiś patologiczny mechanizm, który powoduje przewlekłe przeciążenie stawu kolanowego. Ja też skłaniam się do opinii, że podanie zastrzyku nie rozwiąże Pana problemu. Sugerowałbym badanie funkcjonalne ukierunkowane na poszukanie głównej przyczyny, która wg.mnie leży gdzie indziej.
pozdrawiam
Witam,
Po co sobie zaprzątasz głowę leczeniem skoro pomimo bólu biegasz? Jak sie czyta Twoja wypowiedz to zastanawiam sie czy chcesz kolano wyleczyć czy tez chcesz sobie udowodnić, ze pomimo bólu możesz biegać maratony? Jeśli dotychczasowe badania wciąż nasuwają watpliwości to należy zrobic MRI zanim ktos rozsądny podejmie decyzje o dalszym leczeniu a moze nawet zastrzykach. Procedura mówi, ze najpierw stawia sie diagnozę. Ja jeszcze nie widziałem aby ktos opisał w usg zmniejszenie płynu stawowego natomiast przerost błony maziowej świadczy o stanie zapalnym i NIE wolno biegać! Zrób MRI i rtg stawu rzepkowy-udowego w pozycji Marchanta i wyślij mi wyniki
Pozdr
K.
Panie Jakubie!
Wydaje się, że Pana problem z kolanem może mieć zarówno:
1. Podłoże strukturalne: podejrzenie urazu przeprostnego, cechy zmian przeciążeniowych w USG;
jak i:
2. Aspekt funkcjonalny: zaburzenie funkcji kolana w ruchu, narastanie objawów podczas biegania.
Na problemy chrzęsto-maziówkowe (dysfunkcja strukturalna) suplementacja może być niezłym pomysłem (w moim gabinecie zastrzykami zajmuje się ortopeda; na rynku dostępne są różne środki w dość szerokim zakresie cenowym). Korekcje napięcia, oraz poprawa mechaniki ruchu to już domena fizjoterapii. Praktyka pokazuje, że zajęcie się tylko jednym aspektem częściej kończy się niepowodzeniem, polecałbym więc podjąć wszystkie niezbędne działania jednocześnie, razem z czasową modyfikacją treningu będzie Pan miał większą szansę zażegnać dolegliwości.
Pozdrawiam,
KM

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.