Ból kolana lewego /z tyłu/z boku. proszę o interpretację Badania MRI. Slad płynu w stawie. ACL o zac

1 odpowiedzi
Ból kolana lewego /z tyłu/z boku. proszę o interpretację Badania MRI.
Slad płynu w stawie.
ACL o zachowanej ciągłości i prawidłowej strukturze.
PCL o zachowanej ciągłości i prawidłowej strukturze.
MM w tylnym rogu na granicy z trzonem śródłąkotkowe zwyrodnieniowe horyzontalne uszkodzenie bez cech niestabilności poza tym łąkotka bez uszkodzeń i szczelin pęknięcia.
ML o typowym sygnale i położeniu bez zmian pourazowych.
chrząstka stawowa powierzchni obciazanych bez uszkodzeń.
SRU bez uszkodzeń chrzęstnych.
ścięno mięśnia 4głowego z entezopatią przyczepu i zmianami bliznowatymi w części środkowej.
ścięgno mięśnia podkolanowego - podłużne rozwarstwienie w okolicy przyczepu - ciągłość zachowana.
więzadło rzepki z niewielkiego stopnia zmianami obrzękowymi przyczepu rzepkowego LCL, MCL bez uszkodzeń
ścięgno mięśnia 2głowego bez uszkodzeń.
entezopatia przyczepu ścięgna mięśnia półbłoniastego, poza tym gęsia stopka bez uszkodzeń.
dół podkolanowy wolny. proszę o objaśnienie. pozdrawiam
Należy ocenić w badaniu dynamicznym wydolność kompleksu tylno-bocznego. Wskazana artroskopia stawu z ew szyciem łąkotki.