Ból pleców od żołądka, czy to możliwe?

4 odpowiedzi
Dzień dobry. Bardzo proszę o wskazówkę co to może być. Biorę codziennie Dexilant 30 i wszystko z moim schorzeniem jest pod kontrolą, jednak w ostatnim czasie musiałem przyjąć 10 zastrzyków Naklofenu 25 mg z uwagi na rwę kulszową i w tym momencie coś się rozregulowało w moim żołądku. Od pięciu dni po każdym posiłku odczuwam jakby zatrzymujące się powietrze w przełyku- muszę wymuszać odbicia a dodatkowo zjedzenie posiłku powoduje delikatny ból w plecach. Próbowałem zwiększyć Dexilant do 60 sądzac ze to podrażnienie błony żoładka po Naklofenie i dwa razy dziennie do wody dawałem 20 kropli Iberogastu ale to nic nie pomaga. Co to może być i co można jeszcze spróbować? Z góry dziękuję za odpowiedz.
Dzień dobry. Prawdopodobnie doszło do wytworzenia nadzerek w przełyku. Proszę kupić bez recepty Essox One i przyjmować 1 saszetkę na czczo z rana i wieczorem. Nie jeść godzinę po. Pić często niegazowana wodę łyczkami.

w takim przypadku można dodać lek osłonowy na przełyk na Esoxx One. Pozdr
Witam.
Odpowiedź jest identyczna jak w poprzednim pytaniu.
Pozdrawiam.
Pytanie było dość dawno . Nie mogłem odpowiedzieć. Mam nadzieję,że objawy ustąpiły. Nie wydaje mi się, aby uczucie zatrzymywania powietrza i odbijania miały związek z Naklofenem, ale nie można tego wykluczyć, tak jak wpływu na trzustkę. Może inne stosowane leki grają role w dolegliwościach . Oczywiście wazny jest także wynik gastroskopii jeśli była robiona ( np.obecność przepukliny rozworu przełykowego). Poza tym brak informacji dlaczego był stosowany Dexilant. Jeśli występuja nadal niepokojące objawy to proponuje kontrolę lekarską.