Ból po prawej stronie brzucha

5 odpowiedzi
Witam. Na początku stycznia miałam taki atak, który był w całym prawym boku, myślałam,że to wyrostek ale momentami miałam wrażenie, że to od kręgosłupa. Po zażyciu nospy powoli przeszło. Później w lutym byłam chora na grypę, bolało i kłuło mnie znów w prawym boku( okolice jajników i kości biodrowe) głównie jak kaszlałam. W maju znów po obiedzie miałam bóle. Zrobiłam badanie na krew utajoną i wyszło ok. Jakiś czas temu miałam bóle w dole brzucha i myślałam, że to jajniki ale robiłam usg jamy brzusznej i jajników (nawet dopochwowo) i niby ok. Ale cały czas mam różne dolegliwości tzn. często po jedzeniu boli mnie trochę brzuch, mam moim zdaniem lekkie wzdęcia i kłucie(oczywiście nie zawsze) . Poza tym mam kłucia w prawym boku albo niżej albo wyżej oraz gdzieś w okolicy wątroby jakby pod żebrami. Najgorsze jest to, że dziś powtórzyłam badanie kału i wyszedł wynik "słabo dodatni", jestem przerażona!!!
Nie ma powodu do paniki. Oczywiście jest zbyt mało danych , ale należy rozważyć przede wszystkim zaburzenia czynnościowe, przepuklinę . Ważny jest Pani wiek, choroby współistniejące, ewentualnie stosowane leki, obciążenia genetyczne, wyniki innych badań dodatkowych np. pełnej morfologii i CRP oraz innych zależnie od zebranego wywiadu i badania przedmiotowego. Oczywiście należy rozważyć wykonanie kolonoskopii , ale uwzględniając wiele innych czynników. Proponuję kontakt ze specjalistą, aby nie wykonywać zbędnych badań. Pozdrawiam

Witam, jeśli dolegliwości w prawym boku powtarzają się proponuję wykonać kolonoskopię z oceną tego odcinka. Pozdr. (najpierw oczywiście badanie USG jamy brzusznej).
Należy wykonać kolonoskopię.
Pozdrawiam
Proszę wykonać USG jamy brzusznej, szczególnie istotna jest ocena pęcherzyka żółciowego i nerek.
Dzień dobry. Proszę wykonać posiew kału na bakterie tlenowe oraz przeciwciała przeciwko Yersinia i Campylobacter. Warto wykonać też dokładne USG jamy brzusznej w kierunku powiększonych węzłów chłonnych ( konieczne dobre przygotowanie)