Ból podczas stosunku po porodzie
1
odpowiedzi
Dzień dobry Panie doktorze. 8 tygodni temu urodziłam pierwsze dziecko. Na pierwszej wizycie kontrolnej ginekolog stwierdził obniżenie przedniej ściany pochwy. Gdy rozchylam nogi widać jakby "kawałek mięsa" ze środka. Przypuszczam, że to ściana pochwy. Lekarz powiedział też iż mam atrofię nabłonka i przepisał globulki z kwasem hialuronowym w celu nawilżenia. Mój problem jest taki, że podczas stosunku odczuwam duży ból, w zasadzie nie jestem w stanie współżyć, a po próbie stosunku pojawia się krew na wkładce. Zamierzam mieć jeszcze jedno dziecko w przyszłości, dlatego chciałabym się zapytać co można zrobić, żeby poprawić mój stan, bo jakakolwiek operacja, o ile byłaby konieczna raczej nie ma sensu, jeśli przewiduję jeszcze jeden poród w przyszłości. Czy ewentualna rehabilitacja z fizjoterapeutą ma sens czy niewiele to pomoże? Czy opadnięcie przedniej ściany pochwy może się cofnąć? Ból podczas stosunku powinien ustąpić? Dodam że nie występuje u mnie nietrzymanie moczu, jedynym dyskomfortem jest ból podczas stosunku. Podczas porodu nie byłam nacinana, pęknięcie zostało opisane jako 1 stopnia. Dziecko nie było duże - 3300 gram.
Proszę spokojnie odczekać , na razie w Pani organiżmie jest mało estrogenu i często kobiety mają takie problemy. Proszę odczekać 6 miesięcy stosując kw.hialuronowy. Obniżenie narządu rodnego może stanowić większy problem , dlatego należy przeprowadzić badanie czy nie zostały uszkodzone więzadła cewkowo - łonowe . Jest to problem którym zajmuję się od kilku lat i zgłębiam nowe procedury terapeutyczne , ponieważ stanowi od duży odsetek powikłań poporodowych wywołujacych obniżenie narządu rodnego lub nietrzymanie moczu.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.