Ból przy dociśnięciu kręgu szyjnego i ból szyi przy odchyleniu głowy do tyłu. Upadłem z rok temu na

3 odpowiedzi
Ból przy dociśnięciu kręgu szyjnego i ból szyi przy odchyleniu głowy do tyłu. Upadłem z rok temu na głowę.
Co może być objawem?
Dzień dobry,

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na Pana pytanie bez przeprowadzenia badania oraz wglądu w dokumentację medyczną dotyczącą upadku. Warto byłoby przybliżyć opis badań obrazowych. Na podstawie Pana opisu mogę podejrzewać wzmożone napięcie więzadeł kręgów, co może powodować ból i ograniczać ruchomość. Jednak bez dokładnych badań nie można wykluczyć innych przyczyn, takich jak dyskopatia szyjna, spondyloza, czy następstwa dawnego pęknięcia lub złamania części kręgu.

Zalecam wizytę u fizjoterapeuty, który po przeprowadzeniu badania funkcjonalnego zaproponuje odpowiednie rozwiązanie tego problemu.

Pozdrawiam serdecznie.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, objawami z tego co Pan pisze zakładam jest ból. Natomiast z Pana opisu zalecałbym spotkać się z fizjoterapeutą, który dokładniej zbada Pana sytuację, i na podstawie analizy będzie mógł stwierdzić co może być przyczyną Pana dolegliwości, ewentualnie może zasugerować wykonanie dodatkowych badań, które jeszcze bardziej dadzą jasny widok na Pana stan zdrowia. Tak bez możliwości zobaczenia Pana i zbadania co i jak, oczywiście możemy gdybać, że wypadek, o którym Pan wspomina może mieć wpływ ale to tylko domniemania bez badania. Pozdrawiam
Polecam udać się do fizjoterapeuty najlepiej specjalizującego się w diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa (np. certyfikowany terapeuta metody McKenzie). Wywiad i badanie przedmiotowe oraz testy dają bardzo precyzyjną informację do co natury bólu i dalszego postępowania czy to terapeutycznego ze strony fizjoterapeuty, czy też pogłębionej diagnostyki. Pozdrawiam!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.