Ból przyczepu ścięgna m czworogłowego w spoczynku.

1 odpowiedzi
Dużo jeżdżę na rowerze z pełnymi sakwami. Kilka miesięcy temu zacząłem mieć problem z promieniującym bólem ścięgna mięśnia czworogłowego podczas siedzenia. Dłuższy bezruch przy zgiętym kolanie powoduje duży ból. Natomiast po uprawianiu sportu (bieganie, rower) boli mnie troszeczkę niżej, przy przyczepie do rzepki. Przyczep boli również podczas nacisku palcami.
Badanie USG wykazało "Nieprawidłowy obraz okolicy dalszego przyczepu ścięgna ścięgna m. czworogłowego uda w warstwie głębokiej - zatarta struktura włókienkowa, niejednorodna echogenicznoćć. W badaniu CD cechy obecności drobnych, nieprawidłowych naczyń krwionośnych w tej okolicy. Całość obrazu przemawia za zmianami przeciążeniowo-degeneracyjnymi."

Dostałem przepisane zabiegi laserem ale nie pomogły.

Czy uprawianie sportu mimo bólu może prowadzić do większej degeneracji? Jakie kroki podjąć by wyleczyć się z tej kontuzji?
Witam!
Nie napisała Pan o swoim wieku, co trochę utrudnia odpowiedź. Pana dolegliwości charakterystyczne są dla entezopatii ścięgna mięśnia czworogłowego. Jest to choroba przyczepu ścięna do kości. W tym przypadku ścięgna odpowiedzialnego za prostowanie stawu kolanowego. Zabiegi laserem nie są leczeniem z wyboru. Tę chorobę leczy się stosując ekscentryczne ćwiczenia mięśni. Protokoły i postępowanie rehabilitacyjne powinien pan otrzymać w dobrym zakładzie rehabilitacji.
W przypadku braku poprawy można stosować inne sposoby leczenia, zastrzyki, a nawet operacje. Tym niemniej proszę w pierwszej kolejności ćwiczyć. Okres ćwiczeń do poprawy to minimum 3 miesiące. Akurat na wiosnę ;-)
W razie braku poprawy zapraszam na konsultację.
Paweł Sokołowicz

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.