ból psychogenny

2 odpowiedzi
Witam. Od lat cierpię na ból gardła o nieznanej etiologii. Mam teraz prawie 23 lata, ból zaczął się, jak miałam 14. To koszmar! Zniszczył mi życie, wszystkie marzenia. Nie pomaga mi psychoterapia ani dotychczas brane leki. Jestem załamana. Co jeszcze mogę zrobić? Dodatkowo mam jeszcze problemy emocjonalne, uzależniam się strasznie od niektórych ludzi, zwłaszcza od lekarzy, terapeutów. Proszę o pomoc, nie wiem, co robić, czuję się zrozpaczona.
Problem jest prawdopodobnie emocjonalny, leki nie będą wystarczająco skuteczne, bo działają na objawy, a nie na przyczyny. Psychoterapia wydaje się być lepszym rozwiązaniem - być może powinna Pani zmienić nurt na bardziej skierowany na pracę z ciałem - np. Gestalt? Pozdrawiam i życzę zdrowia!

Rozumiem, że to co Pani przeżywa może być bardzo trudne, skoro z bólem walczy już Pani od prawie dziesięciu lat, w dodatku jak Pani pisze, cierpienie wynika rownież z innych problemów. Sugeruję znaleźć dobrego psychoterapeutę lub psychologa, który pomoże Pani w poradzeniu sobie z emocjami o których Pani wspomniała. Proszę się nie martwić, jest Pani bardzo młoda i wierzę że przy wsparciu odpowiednich osób Pani problem da się rozwiązać, proszę się tylko nie poddawać i znaleźć odpowiednią osobę