Ból szyi, karku

5 odpowiedzi
Witam. Od ponad dwóch miesięcy mam problem z bólem karku,szyi. Na początku miałem ból za uchem z prawej strony i nie mogłem skręcić głowy w prawa stronę, myślałem że może coś mi przeskoczylo, po paru dniach ból ten przeszedł też na drugą stronę. Pomyslalem że to mogą być węzły chłonne ponieważ dotykając były odczuwalne i pojawiło się zaczerwienienie. Byłem z tym u laryngologa który zbadał i stwierdził że mam powiększone węzły, zapisał antybiotyk i skierował na badania OB i CRP które wyszły w normie. Też zrobiłem badanie USG węzłów chłonnych, wyszło że są lekko powiększone ale nic się nie dzieje poważnego. Po tygodniu brania antybiotyku ból nie ustąpił. Ponownie poszedłem do laryngologa, gdzie stwierdził że nie widzi problemów laryngologicznych i nie ma konieczności dalszego stosowania antybiotyku. Problem wciąż jest. Doszły migrenowe bóle głowy, zawroty głowy, czasem drentwienie podbródka, ciagnacy się ból do ramion, uczucie rozpalenia szyi i twarzy, złe samopoczucie,zmęczenie. Tabletki przeciwbólowe nie pomagają też stosuję maści rozgrzewające i przeciwzapalne, bez rezultatu. Czy może ktoś mi powiedzieć co to może być i jak leczyć? Chcę zrobić rezonans magnetyczny ale muszę poczekać ponieważ aktualnie przebywam zagranicą i nie mam możliwości. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Dzien dobry
Prawdopodobnie jakieś neuropatia nerwu spłot barkowego w wyniku zapalenie wirusowego lub z innego powodu. Zaczerwienie skóry i pieczenie, nadwrażliwość skórny na to wskazuje. Często może być półpasiec, ale charakterizuje się pojawieniem się bolesnych pęcherzyki wzdłuż nerwy. A na to antybiotyk nie działa, raczej tzreba brać przeciwwirusowy lek typu Heviran 800 mg 5 x dziennie. Każdym razie choroba w rozwoju, więc trzeba by poradzić się z lekarzem. Często po chorobie przeczulica i ból nerwu (neralgia) zostaje, w takiej situacji zapraszam na akupunkturę. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!

Myślę, że jest to rodzaj bólu miesniowo/powieziowo/korzonkowego z kręgosłupa szyjnego i wymaga mądrego fizjoterapeuty. Ale badanie ct głowy i rtg kęgosłupa szyjnego, by się przydało. .Nie wiem jakie leki pani używała na ten czas, ale jeżeli paracetamol. to może nie działać , lepszy był by ibuprom 400 3x1 plus osłona żołądka z np pantoprazolu20 2x1 . Miłego dnia
Objawy wyglądają na nerwoból / ból mięśniowy okolicy szyi. Rezonans jest wskazany.
Sugeruję wizytę: - 39 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Zapraszam na wizytę. Proszę wziąć wzystkie badania. Cos poradzimy.
Trudno o jednoznaczną odpowiedź o przyczynę bólu przy tak skąpych informacjach i bez zbadania pacjenta. Pierwszym krokiem musi być dokładne badanie u lekarza rodzinnego. Przyczyny mogą być miejscowe (kręgosłup szyjny) jak i ogólne. Kolejne kroki prawdopodobnie do specjalisty rehabilitacji medycznej lub ortopedy ale może się okazać inaczej po wstępnym badaniu. Czasem tego typu zestaw objawów ma przyczyny psychogenne...
Życzę zdrowia.