Ból szyi u dziecka przy dmuchaniu nosa i nurkowaniu

2 odpowiedzi
Dzień dobry. Moja 3,5 letnia córka ma powiększony trzeci migdał (jednak nie na tyle, by kwalifikować go do wycięcia), stąd też często raz złapany katar ciągnie się bardzo długo. We wrześniu/październiku po już jakiś 2 miesiącach kataru córka zaczęła się skarżyć, że podczas dmuchania nosa bardzo boli ją szyja, a dokładniej kark. Ból był dla niej na tyle silny, że po pewnym czasie nie była w stanie dmuchać nosa (ból przy dmuchaniu z tego co widziałam pojawiał się nagle, w momencie napięcia i był bardzo intensywny - córka nie tylko o nim mówiła ale wręcz płakała, piszczała i machała rączkami, że boli ją szyja). Dawaliśmy nurofen przeciwzapalnie kilka dni, ale złożyło się to akurat z tym, że katar ustąpił - jak przeszedł katar to i na jakiś czas problem zniknął (jakoś w październiku). W międzyczasie rozmawiałam o tym z pediatrą i laryngologiem i nikt nie miał pomysłu co to może być. Niestety, problem z szyją wrócił na basenie. Raz w tygodniu chodzimy na basen. Jak córka nurkuje to tak samo boli ją szyja, pokazuje to samo miejsce czyli kark. Jeśli zanurzy się płytko (buzia, nos) i spokojnie to jest ok. Ale skok do wody lub podrzut do wody lub w ogóle nawet łagodne zanurkowanie lekko głębiej nie wchodzi w grę - córka wynurza się panicznie krzycząc, że ją strasznie boli szyja. Aktualnie wrócił jej też lekki katar (niewielki, nie dmucha nosa zbyt często) - nie wiem czy jest to jakoś powiązane czy nie. Widzę po niej, że ból jest mocny i że nie są to jej wymysły. Nie wiem nawet do jakiego specjalisty z tym iść, ortopedy, neurologa? Na co dzień jej to nie doskwiera, więc nawet ciężko ją pod tym kątem zbadać. Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Dzień dobry, wskazana jest konsultacja ortopedy i być może wykonanie USG szyi i/lub NMR bądź KT

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam. W miarę możliwości nie należy wycinać III migdałka, zanika samoistnie około 7 roku życia. Nie wiązałbym długo utrzymujących się katarów z powiększeniem III migdałka. Odwrotnie - długo utrzymujące się katary mogą mieć podłoże alerghiczne a z kolei podłoże alergiczne może wpływać na przerost utkania limfatycznego, w tym na powiększenie III migdałka. Podobny mechanizm jest przy spadku odporności i przeroście utkania limfatycznego. Obie sprawy dobrze jest jest leczyć, lepiej bez stosowania leków "chemicznych". Spotykałem się z bólami klatki piersiowej (dokładnie z bólami mięśni międzyżebrowych) przy intensywnym kaszlu czy dmuchaniu nosa, nie spotkałem się z bólami karku. Reasumując trzeba szukać przyczyny, odradzam stosowanie środków p. bólowych "w ciemno". Trzeba znaleźć przyczynę, jeżeli bóle nie ustąpią. Pozdrawiam Dr J.Czelej

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.