Ból w nodze w różnych miejscach. Pod kolanem , lydka , udo , kostka , stopa . Boli chwilowo i przest

7 odpowiedzi
Ból w nodze w różnych miejscach. Pod kolanem , lydka , udo , kostka , stopa . Boli chwilowo i przestaje. Jak dlugo siedzę boli mnie cala lewa noga. Jest to bol ciągnięcia, kłucia. Mam 22 lata, biore tabletki diane 35 od miesiąca , lecz bóle zaczęły sie dużo wcześniej.
Co mi moze dolegac.?
Prawdopodobnie przeciążenie. Trzeba diagnozować fizjoterapeutycznie i leczyć: A. kręgosłup lędźwiowy i/lub szyjny, B. mięśnie i powięzi łydki w szczególności piszczelowy tylny. C. Powięzi i mięśnie łańcuchów powiązanych z łydką. Jeżeli nie przyniesie to efektu poprawy w czasie około miesiąca do dwóch lub będzie następowało stopniowe pogarszanie się należy zgłosić się do lekarza rodzinnego i poprosić o skierowanie do przede wszystkim do neurologa ewentualnie do angiologa (mniej prawdopodobne). Pozdrawiam

Witam. Wszystko i nic. Prosze zgłosić się do Fizjoterapeuty. Pozdrawiam
Proszę mi bardziej szczegółowo opowiedzieć o swoim problemie. Podejrzewam ze jest to sprawa napięciowa w okolicy miednicy albo guza kulszowego. W celu potwierdzenia diagnozy potrzebne są badania i dokładniejszy wywiad.
Pozdrawiam :-)
Witam
Konieczna jest kompleksowa diagnostyka i badanie funkcjonalne . Może warto Mru zrobic2. Objawy , które Pan opisuje mogą wskazywać na problem o charakterze neurologicznym, warto to sprawdzić. Pozdrawiam
Musi się Pani wybrać na badanie palpacyjne kręgosłupa i kończyn dolnych. Proponuję też badanie USG okolic łydki. Dopiero po wynikach będzie można postawić diagnozę.
Dzień dobry,
Do określenia przyczyny problemu potrzebne jest: 1.zebranie szczegółowego wywiadu włączając m in. charakter pracy i rekreację, chronologię obecnie współistniejących i wcześniejszych zdarzeń zdrowotnych (tj. przebyte wcześniej urazy, zabiegi operacyjne, przebyte/nawracające choroby), 2.wykonanie ukierunkowanego badania czynnościowo wraz z 3. badaniem napięć tkankowych. Dopiero wtedy można mówić o hipotezie problemu. Jak najbardziej można wykonać badanie obrazowe ale jego wartość dość często bywa przeszacowywana- to jak coś wygląda nie zawsze w pełny i spójny sposób wyjaśnia jak coś działa. Tabletki mają działanie objawowe- nie rozwiązują przyczyny problemu a niekiedy tylko odsuwagą w czasie konieczność podjęcia ukierunkowanych działań. Proponuję zasięgnąć porady zarówno lekarza jak i fizjoterapeuty specjalizującego się nie tylko w terapii funkcjonalnej ale też pracy globalnej na tkankach miękkich (techniki pracy na powięziach, neuromobilizacje/ manipulacje nerwów). Pozdrawiam,
Daniel
Dzień Dobry, zachęcam do skorzystania z usług fizjoterapeuty. Fizjoterapeuta zbierze pełen wywiad, wykona badanie funkcjonalne, ustali przyczynę problemu oraz wdroży plan leczenia.