Ból w odcinku kręgosłupa szyjnego promieniujący pod łopatki , utrudniający poruszanie głową.

5 odpowiedzi
Mam 23 lata. W maju nagle pojawił się u mnie silny ból kręgosłupa w odcinku szyjnym uniemożliwiający poruszanie głową praktycznie w każdym kierunku. Ból promieniował pod łopatkami. Udałam się na ostry dyżur ortopedyczny gdzie skierowana zostałam na MR. Oto opis:

"Jednofazowe badanie RM odcinka szyjnego kręgosłupa w obrazach T1 i T2 zależnych, w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych.

Lordoza szyjna zniesiona z wytworzeniem kifozy w odcinku C5-C6. Niewielkie skrzywienie lewostronne badanego odcinka.
Na poziomie C3/C4 niewielka, tylno-prawoboczna wypuklina krążka mk nieznacznie modelująca worek oponowy i nieznacznie zwężająca prawy otwór mk.
Na poziomie C4/C5 worek oponowy jest nieznacznie modelowany w wyniku kifozy i przez niewielką wypuklinę krążka mk.
Na poziomie C5/C6 tylno-lewoboczna wypuklina krążka mk modelująca worek oponowy.
Poza tym zarysy kanału kręgowego w odcinku szyjnym gładkie, pozostałe otwory mk bez istotnych zwężeń.
Na poziomie C6/C7 worek oponowy jest nieznacznie modelowany przez niewielką wypuklinę krążka mk.
Wysokości trzonów kręgów i przestrzeni mk prawidłowe.
Rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym typowej szerokości, o gładkich zarysach i niezmienionym sygnale.

Wniosek: brak ucisku struktur nerwowych na tle dyskopatii, ocena pod kątem niestabilności możliwa w czynnościowym badaniu RTG"

Zostałam skierowana na rehabilitację - laser 10 razy + kinezyterapia 3 razy + leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Ból utrzymywał się około miesiąca, po rehabilitacji ustąpił. Czasami po długim siedzeniu przy komputerze pojawiał się ból kręgosłupa, który rano mijał. Myślałam, że mam to z głowy - pilnuję postawy, czasem wykonuję ćwiczenia, niestety tydzień temu sytuacja się powtórzyła - ból uniemożliwiający ruszanie głową promieniujący pod łopatki, do tego mdłości, uczucie ciężkości jakbym miała 30kg plecak na sobie. Ponownie dostałam leki, zalecenie tygodniowego leżenia.

Co jest tego przyczyną? Czy takie sytuacje będą się ciągle powtarzały? Czy się nasili? Co zrobić by temu zapobiec?
Przed pierwszym takim zdarzeniem miałam silne bóle głowy przypominające migreny, jednak nie stwierdzono żadnej konkretnej przyczyny. Czy mogło to mieć związek?
Trudno dokładnie ocenić bez badania, ale objawy wskazują na przeciążenie odcinka szyjno-piersiowego kregoslupa. Najczesciej wynika wlasnie ze zlej postawy ciala...

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Proszę zgłosić się po 3 kinezyterapiach na konsultacje ortopedyczna i neurologiczna . Wg mojej opinii laser nie pomoże .
Nie jest latwo takie przypadki oceniac zdalnie, ale wyglada na to, ze w wyniku siedzacego trybu pracy (z tego co rozumiem), odcinek szyjny kregoslupa jest istotnie przeciazony (o czym bardzo dobrze swiadczy badanie MRI) i tu jest zrodlo problemu. W Pani wieku, przy opisanych zmianach, najlepsza metoda leczenia/wyleczenia problemu to odpowiednie cwiczenia. Jezeli Pani pisze z Warszawy - zapraszam na konsultacje (koniecznie z wynikami wszystkich badan w tym RTG) i wtedy mozemy razem ustalic plan dzialania. Pozdrawiam, MS
Dzień dobry. Sam opis rezonansu nie daje jednoznacznej odpowiedzi na pytania, czy któryś z krążków międzykręgowych odcinka szyjnego jest przyczyną opisywanych dolegliwości i czy leczenie inwazyjne jest wskazane w tym przypadku. Słuszną uwagą radiologa jest zalecenie oceny niestabilności w badaniu RTG czynnościowego odcinka szyjnego kręgosłupa. Nawrotowy charakter dolegliwości może, ale nie musi oznaczać, że objawy chorobowe będą progresować. Odpowiedz na te pytania można uzyskać po zbadaniu klinicznym, ocenie obrazów MR i RTG czynnościowego odcinka szyjnego kręgosłupa. Pozdrawiam
Dzień dobry, ból głowy może mieć związek ze zmianami w kręgosłupie szyjnym. Opis badania RM jest wskazuje, że ból może nawracać wraz z dynamiką rozwoju wypuklin krążków miedzykręgowych. Powinna Pani/Pan być pod stałą opieką lekarza neurologa, wskazana jest konsultacja neurochirurgiczna. Pozdrawiam. Katarzyna Kotfis

Eksperci

Adrian Wawrzyniak

Adrian Wawrzyniak

Fizjoterapeuta

Szczecin

Jędrzej Pakólski

Jędrzej Pakólski

Fizjoterapeuta

Kraków

Magdalena Gozdan

Magdalena Gozdan

Fizjoterapeuta

Olsztyn

Justyna Ciechomska

Justyna Ciechomska

Fizjoterapeuta

Mysłowice

Juliusz Jabłonski

Juliusz Jabłonski

Fizjoterapeuta

Łódź

Piotr Baćmaga

Piotr Baćmaga

Fizjoterapeuta

Radom

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 300 pytań dotyczących usługi: bóle kręgosłupa
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.