Ból w okolicy dolnej prawej części żeber.
2
odpowiedzi
Witam. Mam nietypowy ( w moim rozumieniu) problem. Mianowicie od paru miesięcy cierpię na bóle zlokalizowane pod dolną prawą stroną żeber. Jest to ból umiarkowany, bardzo rzadko mocny. Występuje też losowo. Raz boli przez parę dni, raz nie, raz przez chwilę raz cały dzień. Robiłem pełne badania krwi, moczu, wątrobowe, na żółtaczkę, USG jamy brzusznej. Nic nie wykazały, wszystkie narządy w porządku. Wszystko w normie poza lekko podwyższoną bilirubiną ( 1,54 ). USG powtarzałem 3 razy u różnych lekarzy. Początkowo podejrzewano problem z woreczkiem żółciowym, jednak ostatecznie wykluczono go. Na USG brak jakichkolwiek złych zmian. Następnie usłyszałem, że mogę mieć zespół Gilberta przez co mam podwyższoną bilirubinę ( co jednak dalej nie tłumaczy mojego bólu ). Ból występuje czasami z uczuciem uciskania, coś jakby rósł w tym miejscu mały balon. W badaniu palpacyjnym lekarz nie stwierdził żadnych zgrubień czy twardości, przy dotykaniu okolic miejsca w którym mnie boli, czasem ból jest większy, czasem taki sam. Potem lekarz stwierdził, że może być to problem z żołądkiem, i przepisał mi HELICID FORTE. Nie pomogło. Następnie usłyszałem, że mogą być to też nerwobóle spowodowane stresem w pracy, złym odżywianiem się, lub nawet jest to ból od kręgosłupa ( pracuję jako kierowca 8 godzin dziennie w tygodniu). Powiedziano mi, żebym rozważył zrobienie Gastroskopii. Nie mam innych objawów oprócz tego bólu. Jakie badania jeszcze mogę zrobić, bym w końcu znalazł rozwiązanie? Czy gastroskopia jest wskazana? Nie mam zgagi, ani nic z tych rzeczy.
Rzeczywiście zespół Gilberta nie tłumaczy dolegliwości - można go potwierdzić wykonując badania genetyczne, co nie jest takie drogie. Oczywiście konsultacja ortopedyczna jest wskazana, żeby wykluczyć tło związane z kręgosłupem-szczególnie przy takiej pracy. Inne pytanie czy dolegliwości mają jakiś związek z wypróżnieniem? np. zmniejszają się po wypróżnieniu? Jeśli ortopeda wykluczy problemy związane z kręgosłupem wykonanie gastroskopii (a być może również kolonoskopii - nie wiem ile ma Pan lat-jeśli powyżej 50 lub jeśli dolegliwości można połączyć z wypróżnieniem to również kolonoskopii) jest dobrym kolejnym krokiem, ale wcale nie musi przynieść oczekiwanego rozwiązania. Wydaje się, że bardzo istotne jest dokładne przeanalizowanie rytmu dolegliwości, co może pomóc znaleźć rozwiązanie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
USG wykazało brak zmian organicznych w tkankach poddanych obrazowaniu. Możemy jednak mówić o dysfunkcji narządu spowodowanej rozmaitymi czynnikami, o jednych już była mowa - stres, złe odżywianie, inne to np. dysbalans mięsniowy w okolicy konkretnego narządu/narządów. Nie wykluczam możliwości gastroskopii jednak kolejną możliwością jest wizyta u dobrego fizjoterapeuty który zajmuję się również terapią trzewną by w razie konieczności po dokładnym zbadaniu Pana podjąć odpowiednie leczenie. Za obecne objawy może również odpowiadać cały gorset mięśniowy, kręgosłup i wiele innych rzeczy związanych z narządem ruchu. Zapraszam do gabinetu.
Podobne pytania
- Witam. Mam nietypowy ( w moim rozumieniu) problem. Mianowicie od paru miesięcy cierpię na bóle zlokalizowane pod dolną prawą stroną żeber. Jest to ból umiarkowany, bardzo rzadko mocny. Występuje też losowo. Raz boli przez parę dni, raz nie, raz przez chwilę raz cały dzień. Robiłem pełne badania krwi,…
- Witam od maja tego roku stwierdzono u mnie małopłytkowość samoistną obserwacja w kierunku wtórnej małopłytkowości leczona jestem dexametazonem miałam 3 cykle po których wzrastał poziom PLT do 150 tyś na ok tydzień po tygodniu było ok 22-35 tyś wszelkie wirusy wykluczono czy jest to odpowiednie leczenie?Na…
- Witam, Chciałabym poprosić o interpretację następujących wyników krwi: leukocyty: 15.00 tys/ul ( norma 3,5-10.00) limfocyty : 8,80% (17-48) PDW: 18.20 fl ( 10-18) Czy to coś poważnego? mój lekarz niestety przybywa obecnie na urlopie
- Dzień dobry mam pytanie o zdanie Alergologa otóż od 17 lat przyjmuje leki psychotropowe i po kilku latach ich brania zacząłem mieć problem że po prawie wszystkich dezodorantach i antyperspirantach zacząłem się więcej pocić tzn działały w odwrotnym kierunku a po prawie wszystkich żelach do golenia byłem…
- Wynik badania histopatologicznego rozpoznano ubytek śluzówki do blaszki błony śluzowej , jednolite nacieki limfocytarne i plazmocytarne w błonie śluzowej rozpoznano gastritis chronica erosiva - przewlekłe zapalanie błony śluzowej dodam że od dłuższego czasu (kilku lat) prowadzę dietę lekkostrawną…
- Witam, Cierpię na dentofobię, przed każdym najmniejszym borowaniem odczuwam paniczny strach. Spowodowane jest to tym, że nie zawsze podane znieczulenie na mnie działa, nawet dołożenie kolejnej dawki nie pomaga i i tak odczuwam ból. Czy w Państwa gabinecie, istnieją może inne metody znieczulenia, czy…
- Witam :) Chcialabym powiekszyc usta tylko nie moge sie zdecydowac czy wlasnym tluszczem czy przez naciecie. Moglabym poznac roznice miedzy tymi zabiegami jak i rowniez roznice w cenie i terminami na zabieg? Czy w obydwoch zabiegach potrzebna jest wczesniejsza konsultaja czy wystarczy w dniu zabiegu?…
- Witam, Stwierdzona chondromalacja rzepki i ostatnio źle stanąłem i poczułem straszny ból w kolanie. Chodzenie sprawia mi trudność ponieważ mam wrażenie, że torbiel w kolanie się przesuwa i jest obolała. Czy powinien zastosować jakieś środki doraźne? Pozdrawiam
- Witam,czy z guzkami na nadnerczach w pierwszej kolejności powinnam udać się do endokrynologa,czy tez do nefrologa?
- Witam, mam pytanie w badanie kolposkopia wykazała mi ectopie, stan zapalny, TZ1. Lekarz stwierdził że to "raczej nie nowotwór" , zalecił wykonanie badania na chlamydie, ureaoplazme i mycoplazmę oraz biocenozę. W chwili obecnej czekam na wyniki testów, biocenoza wyszła w stopniu 2. Cały czas mam obecne…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.