Ból w pięcie

1 odpowiedzi
Proszę o pomoc. Mam problem z bólami w pięcie podczas chodzenia. Ból nasila się w czasie dłuższego chodzenia lub stania. W internecie przeczytałam, że prawdopodobnie może to być ostroga piętowa. Czy moje przypuszczenia mogą być słuszne? Czy da się to wyleczyć unikając operacji? Czy jestem skazana na zastrzyki i środki przeciwbólowe?
Ze względu na budowę oraz funkcję jaka pełnią stopy, o urazy i przeciążenia tej części ciała nietrudno. Istnieje wiele przyczyn bolesnych pięt – od urazów po zmiany zwyrodnieniowe – dlatego dokładna diagnoza jest tutaj kluczowa. Ze względu na często spotykane, wyrośla kostne w okolicy pięty, potocznie nazywane jest to ostrogą piętową. Jednak właściwszą nazwą tego schorzenia jest zapalenie rozcięgna podeszwowego. Oczywiście zastrzyki i środki przeciwbólowe w żaden sposób tego nie wyleczą. Operacja jest z kolei ostatecznością. Podstawą jest opracowanie rozcięgna podeszwowego i ścięgna Achillesa terapią manualną. Ale bez wcześniejszego zbadania Pani stopy, nie jestem w stanie udzielić bardziej szczegółowych informacji.