Ból w ramieniu i piekące miejsce miedzylopatkami

4 odpowiedzi
Witam. Od kilku tygodni cierpię na ból w prawym ramieniu. Jest on umiejscowiony miedzy kręgosłupem a górna prawa łopatka. Po leczeniu tabletkami a potem zastrzykami nie widzę różnicy a nawet jest gorzej bo rozlewa sie on na części miedzylopatkowe i ciagle mam uczucie piekących pleców. Niedawno ukąsił mnie kleszcz ale nie mam rumienia. Wiec nie wiem czy to moze byc przyczyna. Proszę o odpowiedz.
Witam ból między łopatkami najczęściej jest spowodowany punktem spustowym na mięśniu pochyłym ,który leży w części przedniej szyi i wtedy terapia polega na rozluznieniu tego mięsnia. Są też inne mięśnie które są odpowiedzialne za ból między łopatkowy wymaga to sprawdzenia i ocenie które miejsce jest najbardziej podrażnione.Ból taki może tez rzutować z narządów wewnętrznych. Ocena pochodzenia bólu wymaga sprawdzenie zakresu ruchu w barki i odcinku szyjnym a także porównania palpacyjnego który mięsień może rzutować ten ból.Jeżeli pacjent nie czuje poprawy lekarz prowadzący decyduje o ewentualnych badaniach które mogą pomóc w znalezieniu źródła bólu.Jeżeli chodzi o ugryzienie przez kleszcz to są specjalne badania na przeciwciała boreliozy na które kieruje lekarz. Myślę że najbardziej prawdopodobne jest napięcie mięśniowe które daje ten ból i wymaga to terapii którą fizjoterapeuci stosują na odzień.

Typowa usterka, zapraszam na warsztat...
Zapraszam na terapie jestem wstanie pomoc.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam, ból ramienia i okolicy łopatkowej najczęściej pochodzi z szyjnego odcinka kręgosłupa ale żeby to potwierdzić należałoby problem odpowiednio zbadać. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy ból ma tzw. charakter mechaniczny czyli czy jest zmienny, zależny od pozycji, od pory dnia, czy zmienia swoją lokalizację, intensywność etc. Jeśli nie i jest on stały i powyższe czynniki nie mają na niego wpływu to można doszukiwać się innych przyczyn (może borelioza??). Nieskuteczność tabletek i zastrzyków nie jest żadnym wyznacznikiem. Pozdrawiam