Bole brzucha/bakteria i nietolerancja

1 odpowiedzi
Witam Panie doktorze, nie bardzo wiem od czego zaczac, mam 35 lat, rok temu w marcu jakies 4 miesiace po usunieciu woreczka zolciowego zaczely sie kolejno pojawiac wszystkie moje objawy. Zaczelo sie od tego ze moj organizm przestal tolerowac nabial (straszne skurcze zoladka), do tego lapalam kazda mozliwa infekcje, od zapalenia ostrzeli, anginy, zapalenie zatok itd, itp migdalki i wezly chlonne mialam opuchniete przez caly czas, mieszkam za granica wiec lekarze w UK nie wykonuja badan krwi gdy ktos jest chory, nie wiem jakie zasady obowiazuja w Polsce. Gdy w koncu doczekalam sie badan okazalo sie ze mam anemie, dostalam zelazo (nie pamietam juz jaka dawka ale dosc wysoka, 3 razy dziennie). Biorac zelazo strasznie bolal mnie zoladek, wiec odstawilam, niestety zelazo sie nie podnioslo, zmalalo rowniez "dotlenienie" krwi wiec zmuszono mnie do ponownego brania leku. Po nowym roku (lekko ponad rok od usuniecia woreczka grudzien 2015), obudzilam sie ze strasznym bolem brzucha w srodku nocy, poniewaz bol sie nasilal, maz wezwal pogotowie ktore zabralo mnie do szpitala, na miejscu przeprowadzono badanie krwi, i endoskopie z ktorej wyszlo ze mam zapalenie jamy brzusznej zoladka. dostalm leki ktore niewiele pomagaly. Objawy wciaz te same, bol i skurcze zoladka, biegunki, ciagle uczucie nabrzmienia. zrobiono wiec badanie kalu z ktorego wyszlo ze mam bakterie helicobacter pylori, przeszlam leczenie i po dwoch tygodniach mialam powtorzyc badanie aby sprawdzic czy na pewno udalo sie ja wyleczyc. Niestety ja nadal zle sie czuje do podanych powyzej objawow doszly jeszcze bole plecow (pojawiaja sie razem z bolem zoladka) a oprocz skurczow ma teraz jeszcze ostry bol jakby ktos wbijal mi noz w zoladek. Miesiac temu doradzono mi abym odstawila gluten ktory moze powodowac te objawy, Brak mi juz sil i nie wiem co mam robic, powoli zaczynam dostawac depresje z bezsilnosci, jestem strasznie slaba i schudlam juz 9 kilo, co jakis czas zwalnam sie z pracy, dodam ze bol nie jest obecny caly czas, nieraz zdarza sie ze mam nawet 2 tygodnie bez bolesci, bardzo prosze o jakas rade. Zastanawiam sie nad przylotem do Szczecina wykonaniem tam wszystkich potrzebnych badan, niestety nie wiem czy to byloby mozliwe i czy jest sens, no i przede wszystkim, ile czasu zajelyby takie badania. Z gory dziekuje za odpowiedz.
Dzień dobry. Z opisu wynika, że ma Pani prawdopodobnie żółciowe zapalenie błony sluzowej żołądka, z obecnością infekcji Helicobacter pylori ( nie napisała Pani czy jest jeszcze obecny). Tu potrzebna będzie prawdopodobnie dieta lekka, miksowana, leki zmniejszające agresywne działanie żółci. Warto byłoby zobaczyć wynik gastroskopii i wyniki badań krwi.