Bóle głowy w okolicy czoła, od miesiąca

4 odpowiedzi
Witam,
Od około miesiąca codziennie boli mnie głowa w okolicy czołowej. Ból przychodzi nagle, o różnych porach dnia, czasem trwa kilka godzin od 3-7,a czasem pojawia sie na godzine, po czym znika i za godzinę wraca. Mam wrażenie ucisku, jakbym założyła o kilka rozmiarów za mały kask i "braku powietrza" w głowie/nad oczami. Powieki lecą mi w dół i momentalnie jestem kompletnie osłabiona, otępiona, nie mam siły otwierać ust. Mam wrażenie "oderwania" i wszystko dzieje się jakby na zwolnionych obrotach.
Ciężko mi znaleźć słowa, zapominam dużo, często zamieniam sylaby dwóch słów występujących po sobie (to mam od kilku lat, ale w ostatnim miesiącu sie nasiliło) albo w ogóle pomijam słowo, które mam w głowie ale podczas wypowiedzi się nie pojawia nie wiedzieć czemu. Wtedy zdanie wydaje sie bez sensu)
Z dodatkowych informacji: mam 30 lat, intensywny plan dnia, w tygodniu często podróżuję na dłuższych trasach busami, od wrzesnia biorę setaloft 50 mg/dobę z powodu depresji nawracającej. (przy czym od rozpoczęcia terapii setaloftem nie miałam żadnych skutków ubocznych, żadnego bólu głowy ani innych objawów)
Witam. Podane sprzeczne informacje. Na początku pisze Pani, że bóle głowy od miesiąca.... następnie, że od początku leczenia setalift'em bólu głowy nie było. Plecam jednak wizytę w gabinecie neurologicznym, rozmowę osobistą z lekarzem, badanie - wtedy można ocenić sytuację. Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Ból głowy codzienny o charakterze"kasku" najczęściej ma charakter napięciowy (wynikający z nadmiernego napięcia nerwowego). Powinna Pani mieć wykonane badanie obrazowe np. tomografię komputerową głowy(jeśli nie była jeszcze wykonana). Objawy należy zgłosić psychiatrze, który Panią leczy i być może trzeba będzie zmodyfikować leczenie. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz
Szanowna Pani,
cytuję ostanie zdanie z Pani listu: ,,od rozpoczęcia terapii setaloftem nie miałam żadnych skutków ubocznych, żadnego bólu głowy ani innych objawów - DOMNIEMUJĘ, ŻE CHODZI O TE NIEPOŻĄDANE?). Zatem problem przestał istnieć - wydaje się, że leczący Panią lekarz postawił dobre rozpoznanie i zlecił właściwy lek.
dr Andrzej Żytkowski
Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. Leków przeciwbólowych, z jakiejkolwiek grupy, nie można jednak przyjmować zbyt często tj nie więcej niż 8 tabletek w miesiącu ponieważ wywołuje się polekowe bóle głowy. W przypadku częstych, silnych lub opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne. W leczeniu profilaktycznym stosuje się odpowiednio dobrane o działaniu przeciwbólowym leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne, kardiologiczne lub blokery kanału wapniowego. czasami dobrym rozwiązaniem są iniekcje toksyny botulinowej.
Setaloft nie ma działania przeciwbólowego ( a czasem może je nieznacznie nasilać), warto zmienić lek przeciwdepresyjny na taki, który ma dodatkowo działanie przeciwbólowe.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.