Bóle głowy z obrżekiem w okolicy oka, jednostronne.

5 odpowiedzi
Dzień dobry.
Trzy tygodnie temu miałam delikatne, dziwne odczucie w policzku, jakby podciśnienie, delikatne rozpieranie w okolicy zatoki szczękowej. Oprócz tego lekkie przeziębienie, ból gardła. Po trzech dniach mocno bolała mnie głowa. Sądziłam, że to migrena, bo mam częste bóle głowy. Pierwszego dnia ból o średnim nasileniu, drugiego mocny po lewej stronie a szczególnie w oczodole, trzeciego i czwartego dnia taki sam ból po prawej stronie, uczucie pieczenia twarzy i temperatura ciała w granicach 34-35 stopni Celsjusza. Piątego dnia ból znacznie osłabł. Kolejnego lewe oko było zaczerwienione. Następnego dnia pojawił się obrzęk oka i łzawienie. Krople Starazolin nie pomagały, oko łzawiło, po nocy powieka była sklejona, wydzielina z oka gęsta ale nie ropna, niekiedy odrobina ropy w kąciku oka.
Po dwóch dniach zgłosiłam się do lekarza rodzinnego. Diagnoza to stan zapalny oka. Leki : Augmentin i krople Chibroxin.
Po czterech dniach ponownie udałam się do lekarza rodzinnego, gdyż pojawił się obrzęk na górnej powiece i pod okiem. Oprócz tego powiększony węzeł na szyi pod uchem. Już w czasie bólu głowy pojawił się bóle lewej ręki, podobne do tych przy grypie oraz bolesność w dole pachowym. Leki zapisane: Klabax, Allertec, Mucosolvan, i krople które już wcześniej miałam zapisane. Dostałam także przekaz do otolaryngologa.
Otolaryngolog zlecił zdjęcie zatok. Po prawej stronie w zatoce szczękowej rozpoznał torbiel, ale prawa strona mi nie dokucza, nie czuję żadnych objawów. Po lewej stronie pogrubienie w zatoce, na dole, ale to wydawało się lekarzowi bez znaczenia. Leki: Metmin i Clatra. Dostałam także skierowanie do neurologa.
W między czasie odwiedziłam stomatologa i zrobiłam zdjęcie zęba leczonego kanałowo po stronie lewej, ale na zdjęciu wszystko dobrze, ząb też mi nie dokucza.
Jutro mam wizytę u neurologa.
Wcześniej robiłam eeg głowy i tk głowy z kontrastem( w marcu tego roku). Badania w trakcie leczenia migren, jednak leki zaproponowane przez lekarza nie pomagały i niestety nie potrafiono mi nic wcześniej doradzić.
W wyniku tk głowy jedyną nieprawidłowością było pogrubienie śluzówki lewej zatoki szczękowej i sitowia po stronie lewej. Oraz drobna jamka poudarowa na poziomie lewych jader podstawy.
Wynik badania eeg: zapis niskonapięciowy, słabo zróżnicowany. Czynność podstawową stanowi rytm fal beta z niewielką domieszką czynności alfa 9-10. Hz i amplitudzie do 25 uV w odprowadzeniach tylnych. W montażach głębokich pojawiają się w okolicach czołowych lewych i skroniowych prawych nieliczne, zgrupowane w krótkie serie niskonapięciowe fale wolne theta 5-6 Hz RZ – obecna, słabo wyrażona na tle przyśpieszonej czynności podstawowej.HV i FS – nieznacznie wpływa na zapis. Zapis o cechach nieprawidłowych – znaczna dominacja czynności bioelektrycznej szybkiej, niskonapięciowej.
Przy migrenach biorę Coffecorn Forte, ale tylko jedną tabletkę na dobę, gdyż większa ilość mi nie służy. Ból po nich ustępuje choć nie zawsze. Niekiedy się nasila.
Pozdrawiam.
Szanowna Pani,
ponieważ nie zadała Pani żadnego pytania, pozostawiam bez odpowiedzi. Mam nadzieję, że konsultujący neurolog rozwiąże problem.
Dziękuję za pozdrowienia.
dr Andrzej Żytkowski

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
A czy było badanie NMR głowy????
MORFOL z rozmazem, CRP, OB, kreatynina ; Ważne objawy!! Konieczna pełna konsultacja: ocena stanu zdrowia: nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, dna; brak ruchu?? Ocena ogólnej sprawności, nastroju, trybu życia.. wyniki badań proszę zabrać ze sobą; Zapraszam!
Witam serdecznie z tego co pani opisała to dolegliwości nie dotyczą mojej specjalizacji więc nie czuję się z mocy podsumować pani wątpliwości . Jeśli jednak Wystepują chroniczne bóle głowy które są przewlekłe proszę się zgłosić do neurologa klinice sty . Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia
Leczenie bólów głowy zależy od rodzaju bólu i częstotliwości jego występowania.
W przypadku rzadkich bólów głowy ( do 4-5 w ciągu miesiąca) podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. Leków przeciwbólowych, z jakiejkolwiek grupy, nie można jednak przyjmować zbyt często tj nie więcej niż 8 tabletek w miesiącu ponieważ wywołuje się polekowe bóle głowy.
W przypadku częstych, silnych lub opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne. W leczeniu profilaktycznym stosuje się odpowiednio dobrane o działaniu przeciwbólowym leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne, kardiologiczne lub blokery kanału wapniowego. Skuteczność leków jest bardzo indywidualna, a wybór leku często polega na stosowaniu metody eliminacji i dobraniu najbardziej skutecznego środka.
W niektórych rodzajach migreny dobrym i skutecznym rozwiązaniem są iniekcje toksyny botulinowej.

Eksperci

Michał Rakowski

Michał Rakowski

Fizjoterapeuta

Tarnów

Magdalena Wójcik

Magdalena Wójcik

Fizjoterapeuta

Kraków

Monika Szarzyńska

Monika Szarzyńska

Fizjoterapeuta

Krotoszyn

Łukasz Witek

Łukasz Witek

Fizjoterapeuta

Mikołów

Rafał Pater-Jajdelski

Rafał Pater-Jajdelski

Stomatolog

Rybnik

Daniel Romanowski

Daniel Romanowski

Fizjoterapeuta

Biłgoraj

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 138 pytań dotyczących usługi: bóle głowy
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.