Bóle i zawroty głowy.

5 odpowiedzi
Witam, mam ciagly bol glowy i od jakiegos czasu pojawily mi sie rowniez chwilowe zawroty glowy, miałam zrobione RTG kregu szyjnego,wyniki badania: zniesienie krzywizny szyjnego odcinka kregoslupa. Slad kyfozy ba wys C-5, rotacja kregow, otwor dla tetnicy kregowej w tylnym łuku atlasu obustronnie zaznaczone zwezenie przestrzeni miedzykregowej C-4,5.
Czy to cos powaznego?, czy powinnam udac sie do neurologa?
Przewlekłe bóle głowy, a szczególnie nowe lub wyraźnie zmienione pod względem częstotliwości, charakteru, nasilenia lub czasu trwania bóle głowy powinny zawsze być poddane szczegółowej ocenie. Trudno na ten temat wypowiedzieć się bez dokładnego wywiadu i badania. Samo badanie RTG kręgosłupa szyjnego nie jest w stanie wyjaśnić tego problemu. Zapraszam na wizytę w celu dalszej diagnostyki.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam. Czy to coś poważnego można stwierdzić po zebraniu pełniejszego wywiadu dotyczącego objawów/dolegliwości, po samodzielnej ocenie badań jak i badaniu neurologicznym. Sugeruję konsultację w gabinecie łączącym neurologię i rehabilitację, aby w pełni zająć się sprawą. pozdrawiam.
Dzień dobry.
Wizyta u neurologa jest wskazana. Po pierwsze należy pogłębić wywiad dotyczący objawów. Ponadto powinna być Pani zbadana neurologicznie. Dopiero całościowe, dokładne badanie i wywiad pozwolą ustalić, czy zmiany opisane w kręgosłupie szyjnym mają związek z objawami.
Pozdrawiam
Łukasz Jasek
Szanowna Pani, ten wynik badania rtg niewiele wnosi do rozpoznania, powinna Pani być zbadana przez neurologa. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz
W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu; lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, nasilające, objawy towarzyszące, wiek, inne choroby, przyjmowane leki itd... itd…
Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
Leczenie zależy od rodzaju i przyczyny bólów głowy. Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. Leków przeciwbólowych, z jakiejkolwiek grupy, nie można jednak przyjmować zbyt często tj nie więcej niż 8 tabletek w miesiącu ponieważ wywołuje się polekowe bóle głowy. W przypadku częstych, silnych lub opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne. W leczeniu profilaktycznym stosuje się odpowiednio dobrane o działaniu przeciwbólowym leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne kardiologiczne lub blokery kanału wapniowego.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.