Bóle kręgosłupa szyjnego

5 odpowiedzi
Od paru miesięcy mam problem z kręgosłupem szyjnym. Wykonane RTG i rezonans magnetyczny wskazują na fizjologiczne zniesienie lordozy szyjnej. Wykonuję prace siedzącą. Około 20 lutego skończyłam serię zabiegów fizjoterapeutycznych w nzoz sportmed (ultradźwięki, laser, prądy kotza). Ból uspokoił się trochę, ale był nadal odczuwalny. Po serii zabiegów umówiłam się na wizytę w Sportmed w celu prawidłowego doboru ćwiczeń kręgosłupa szyjnego. Ćwiczenia wykonuję codziennie i od paru dni znowu mnie boli, z każdym dniem coraz mocniej. Proszę o sugestię, co powinnam w takiej sytuacji zrobić. Znowu udać się na zabiegi? Zaznaczam, że nie były to jedyne zabiegi jakie wykonałam, uprzednio z początkiem grudnia chodziłam na zabiegi w innym gabinecie. Na wizytę u lekarza na NFZ jestem zapisana dopiero 10 maja
Tylko dobry terapeuta manualny Pani pomoże. Znam bardzo dobrych terapeutów w rożnych miastach w Polsce, w razie potrzeby polecę Pani kogoś.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam,
Jeżeli nie RTG i MRI wykazało jedynie spłycenie lordozy szyjnej była odbyta seria zabiegów i ból powraca. Warto było by wykonać dokładniejszą diagnostykę funkcjonalną i pokusić się o jakieś inne metody chociażby terapię manualna. Można się udać na zabiegi ale jeżeli zostną powielone efekt może być ( nie musi) podobny.

Pozdrawiam
Jeśli bóle szyi nadal męczą to potrzeba udać się do fizjoterapeuty - terapeuty manualnego (po szkole OMT lub Osteopatii).
Witam, niezbędne są zabiegi z zakresu terapii manualnej, w celu rozluźnienia mięśni i przywrócenia prawidłowej ruchomości kręgosłupa. Zabiegi fizykoterapeutyczne takiej jak laser czy prądy, jedynie chwilowo są w stanie uśmierzyć ból. By osiągnąć pozytywny efekt terapii konieczne jest połączenie terapii manualnej z ćwiczeniami. Same ćwiczenia mogą utrwalić nieprawidłowości i powodować ból. Serdecznie pozdrawiam
Dzień dobry,
zniesienie lordozy szyjnej w połączeniu z pracą siedzącą predysponuje odcinek szyjny kręgosłupa do przyjmowania większych obciążeń a co za tym idzie częstszego powstawania dolegliwości bólowych. Przyczyna zatem jest mechaniczna więc zabiegi fizykalne (tzn. prądy, laser itp.) zadziałają bardziej objawowo niż przyczynowo, natomiast w przypadku ćwiczeń - wykonywane samodzielnie, czasem niedokładnie mogą powodować dodatkowe przeciążenia a co za tym idzie bolesność. To co bym zalecił to kontrola fizjoterapeutyczna nakierowana na ewentualną korekcję wykonywanych ćwiczeń, tudzież modyfikację, w razie potrzeby, stopnia trudności. Dodatkowo korekcja pozycji siedzącej z uwzględnieniem ustawienia poszczególnych elementów ciała, połączona z optymalizacją stanowiska pracy (np. wysokości monitora, rodzaju fotela itp.), w dużej mierze przyczyniłaby się do poprawy ergonomii pracy a więc w znacznym stopniu zmniejszenia bodźców powodujących przeciążenia w układzie mięśniowo-szkieletowym. Również zastosowanie technik mięśniowo-powięziowych (początkowo 2x w tygodniu, następnie 1x w tyg, raz na 2 tygodnie itd.) mogłoby pomóc w zmniejszeniu/zniesieniu dolegliwości bólowych i mogłoby stanowić uzupełnienie wykonywanych ćwiczeń domowych.
Pozdrawiam

Eksperci

Iza Stolarczyk

Iza Stolarczyk

Neurolog

Jelenia Góra

Adrian Wawrzyniak

Adrian Wawrzyniak

Fizjoterapeuta

Szczecin

Magdalena Gozdan

Magdalena Gozdan

Fizjoterapeuta

Olsztyn

Michał Tomela

Michał Tomela

Fizjoterapeuta

Kalisz

Justyna Ciechomska

Justyna Ciechomska

Fizjoterapeuta

Mysłowice

Juliusz Jabłonski

Juliusz Jabłonski

Fizjoterapeuta

Łódź

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 300 pytań dotyczących usługi: bóle kręgosłupa
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.