Bóle miesiaczkowe

4 odpowiedzi
Dzień dobry, mam problem z miesiączkowym bólem. Mam 22 lata. W "normalnych" miesiącach, w jeden miesiąc bardzo boli mnie brzuch i jest małe krwawienie a w drugi jest ogromne krwawienie i mniejszy ból. Jednak to nie w tym problem. Raz na jakiś czas (od około 2 lat, od momentu "pierwszego razu"), tak 3 razy do roku, ból brzucha jest tak niesamowity, jakby mi rozrywało macice w środku, drętwieją mi obie ręce, jest mi słabo, niedobrze i wypróżniam się. Trwa to od 20-40 minut. Ból jest ogromny, zwijam się i nie mogę nic zrobić. Tabletki nie działają. Po ustąpieniu, miesiączka jest bardzo, bardzo obfita. Nie zauważyłam, zeby było to z czymś związane (np. zmarznięciem). Wiem od mamy, że miała podobne bóle jak była młoda, jednak nie były one aż tak ogromne jak u mnie.
Mam zrobione badania i byłam u endokrynologa (z racji problemów z cerą) stwierdził, że mam zespół policystycznych jajników i delikatną insulooporość. Usg jamy brzusznej było prawidłowe. Nie miałam zrobionego usg jajników, ani nadnerczy. Nigdy nie byłam u ginekologa - wiem że powinnam.
Czy te ogromne bóle mogą być czymś poważnym?
Informują o zaburzeniach hormonalnych evtl endometrioza, Badanie Estradiol w 3 dniu cyklu i androstendion, Ca 125 antygen

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Na pewno należy udać się do ginekologa w celu wykonania USg narządu rodnego. Tego typu objawy może dawać kilka jednostek chorobowych, jednak bez badania ginekologicznego i usg nie można postawić rozpoznania. Warto założyć sobie kalendarzyk, w którym przez 2-3 kolejne cykle przed wizytą u lekarza wpisujemy na bierząco swoje objawy i ich nasilenie.
powinna Pani być po prostu zbadana ginekologicznie - w zakres takiego badania wchodzi badanie zestawione, USG narządów miednicy mniejszej , USG brzucha i przestrzeni zaotrzewnowej oraz ocena biochemiczna. Po tej procedurze lekarz na pewno odpowie na Pani pytania
Jeżeli ma Pani takie ogromne problemy ginekologiczne to dlaczego radzi się Pani endokrynologa, który stawia przy tym mocno wątpliwe rozpoznanie. Zaburzenia prze Panią opisywane to okołomiesiączkowe zaburzenia dysforyczne, a zespół policystycznych jajników i "delikatna" insulinooporność to opowiadanie byle czego. Nie przeczę, że jakieś zaburzenia mogą być ale to nie jest sednem sprawy i nawet nie pisze Pani o zaleceniach endokrynologa. Inicjacja seksualna nie ma tu nic do rzeczy, Wymaga Pani rzetelnej analizy ginekologicznej i roszę pamiętać, że ginekolog to także endokrynolog w zakresie swojej specjalności.
Życzę zdrowia.

Eksperci

Krzysztof Waszkiewicz

Krzysztof Waszkiewicz

Ginekolog

Strzelce Opolskie

Karolina Kurlenko

Karolina Kurlenko

Ginekolog

Warszawa

Katarzyna Kasperowicz

Katarzyna Kasperowicz

Ginekolog

Leszno

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Dorota Kardas - Sobantka

Dorota Kardas - Sobantka

Alergolog, Pediatra

Łódź

Leszek Solarz

Leszek Solarz

Alergolog, Pediatra, Pulmonolog

Jelna

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 8 pytań dotyczących usługi: bolesne miesiączkowanie
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.