Borelioza i leczenie

1 odpowiedzi
Dzień dobry . Mam 38 lat. W październiku 2013 roku miałam robione badanie IGg na boreliozę(miałam kleszcza- po ok 3 tygodniach wystąpił klasyczny rumien wedrujący)które wyszły prawidłowo(negatywnie) . Poza rumieniem mialam bóle stawowe, które z czasem ustąpiły. Od ok 1 roku mam problem z kolanem ciągle boli, jest opuchnięte. Od kilku dni opuchnięte lekko jest drugie kolano. Do tego mam problem z zatokami (antybiotyk amoksilav i sumamed nie dały żadnej poprawy)drętwienia rąk, kołatanie serca, ogólne osłabienie organizmu. Zrobiłam badanie IGg wynik 7,7RU/ml i IgM wynik 166,00 Ru/ml, które zlecił neurolog. Mam pytanie czy konieczne jest leczenie w poradni chorób zakaźnych czy wystarczy jesli jeśli jestem pod opieką reumatologa, kardiologa .dziękuję za odpowiedź . pozdrawiam
Witam. Rozumiem, że mówi pani o badaniu w teście Ellisa. Należy je potwierdzić w teście Western Block. Decyzję o podaniu profilaktycznie antybiotyku lub leczenia powinien podjąć specjalista chorób zakaźnych. Nie napisała pani jaką jednostkę chorobową rozpoznał reumatolog; może to być któraś z chorób układowych tkanki łącznej. Pozdrawiam.