Borykam się z zębami dobre kilka miesięcy. Miałam leczone obydwie piątki gorne kanalowo i obydwie na

2 odpowiedzi
Borykam się z zębami dobre kilka miesięcy. Miałam leczone obydwie piątki gorne kanalowo i obydwie nadal bola samoistnie i przy stukaniu. Dentyści twierdza ze to może obok ząb,lecz ból w obydwu zebach po leczeniu kanalowym jest taki sam i nie ustaje A przed wypełnieniem kanałów nie bylo takiego bolu. Na zdjeciach rtg również nic złego nie wychodzi i kanały sa wypełnione kanalowo. Jedna piątka była leczona kanalowo z dwa miesiące temu A druga z Koło 2 tygodnie temu. Co zrobić z takim strasznym bólem i czego to jest przyczyna? Proszę o pomoc.
Dzień Dobry

W opisywanej sytuacji należy wykonać szczegółowe badanie obu zębów, rtg, czasami tomografie. Możliwe jest wiele przyczyn bólu, czas jego występowania itd także mają znaczenie. Klasycznie dolegliwości po leczeniu kanałowym mogą trwać 2-3 tyg. Jeśli ból ma charakter narastający należy szybko skonsultować się z lekarzem, Pozdrawiam

Dzień dobry, potrzebna jest tomografia komputerowa żeby zobaczyć czy kanały są prawidłowo wypełnione i czy nie ma kanałów dodatkowych nie wypełnionych w trakcie leczenia. Jeżeli na TK wszystko wyjdzie dobrze ,to opisane objawy mogą świadczyć o rozbudowanej delcie korzeniowej ( są to małe kanaliki odchodzące od kanału głównego zlokalizowane przy wierzchołku ) i wykonać resekcję wierzchołków korzeni. Pozdrawiam dr Kręcisz