Brak sił do życia i fizycznych i psychicznych . Nic mnie nie cieszy . Izoluje się od ludzi uśmiech

4 odpowiedzi
Brak sił do życia i fizycznych i psychicznych .
Nic mnie nie cieszy .
Izoluje się od ludzi uśmiech kosztuje mnie dużo .
Nikt w koło nie widzi co się zemną dzieje
Mąż kompletnie zachowuje się jak narcyz nie docierają żadne prośby o rozmowę i wysłuchanie .
Nie wiem co mam zrobić bo to trwa już parę lat i nie daję rady .
Dzień dobry,
to trudne, kiedy źle się czujemy i nie mamy wsparcia od bliskich. Może ma Pani możliwość porozmawiać o swojej sytuacji z kimś innym - rodzeństwem, koleżanką? Zachęcam do poszukania takiej osoby w swoim otoczeniu.
Biorąc pod uwagę Pani objawy i jak długo one trwają, dobrze by było skorzystać z profesjonalnej pomocy. Polecam zaczęcie od konsultacji u lekarza psychiatry, który będzie mógł ocenić Pani aktualny stan zdrowia, zarówno psychiczny, jak i fizyczny i dobrać ewentualne wsparcie farmokologiczne. Następnie polecam skorzystanie z pomocy psychoterapeutycznej.
Pozdrawiam, Anna Krążyńska

Bardzo Ci współczuję, że odczuwasz takie cierpienie. To, co opisujesz, może być objawem depresji, a trudności w relacji z mężem dodatkowo to potęgują. Ważne, abyś nie była z tym sama. Zachęcam Cię, abyś skontaktowała się z psychoterapeutą lub psychiatrą, bo wsparcie specjalisty może pomóc Ci odzyskać siły. Relacja z mężem, jeśli rzeczywiście ma cechy narcystyczne, może być bardzo wyczerpująca, dlatego kluczowe będzie także zadbanie o własne granice i potrzeby.
Pozdrawiam
Magda Baraniewska
Dzień dobry,
na podstawie Pani słów, wnioskuję, że dobrze byłoby, aby Umówiła się Pani na rozmowę z psychoterapeutą. Objawy, które Pani opisuje, mogą wskazywać na depresję. Proszę nie traktować tego, jak diagnozy z mojej strony. Aby postawić diagnozę, potrzebne jest zebranie szczegółowego wywiadu przez terapeutę. Kontakt ze specjalistą jest tym bardziej wskazany, skoro nie ma Pani wsparcia ze strony partnera. Proszę zadbać o siebie.
Życzę wszystkiego dobrego!
Pozdrawiam,
Emilia Szymanowicz
To, co Pani opisuje, brzmi poważnie i wymaga szczególnej uwagi. Przeżywa Pani trudny okres.
Choć izolacja może wydawać się łatwym rozwiązaniem, warto poszukać wsparcia, nawet jeśli na początku jest to trudne. Może to być przyjaciel, rodzina lub grupa wsparcia. Wspólnota ludzi, którzy okażą zrozumienie i wsparcie, może być bardzo pomocna.
Zachęcam również do skorzystania z pomocy specjalisty. Rozmowa z psychologiem lub terapeutą może być pierwszym krokiem w kierunku poprawy Pani sytuacji i samopoczucia.
Pani samopoczucie jest ważne i zasługuje Pani na pomoc oraz wsparcie.