Byłam u lekarza ginekologa,37 dnia cyklu (miesiaczka spozniala się ok 5-9 dni). Ciaza wykluczona. Le

1 odpowiedzi
Byłam u lekarza ginekologa,37 dnia cyklu (miesiaczka spozniala się ok 5-9 dni). Ciaza wykluczona. Lekarz wykrył torbiel 31 mm i powiedział, ze to polowa cyklu. Przepisal orgamentil, po kilku godz dostalam miesiaczke (taka jak zawsze 6 dniowa) wiec hormonu juz nie wzięłam. Endometrium wynosilo 8 mm. Czy lekarz sie pomylił z określeniem momentu cyklu? Czy takie endometrium moze wystapic tuż przed okresem? Dodam, że od ok. 2-3 tygodni boli mnie podbrzusze oraz czuje klucie w jajniku na ktorym jest torbiel.
Szanowna Pani,
to, co Pani napiszę, jest zarówno skomplikowane, jak i bardzo proste.
Nie napisała Pani wiele o sobie, a to ma też znaczenie, m. in. Pani wiek, regularność cyklu miesiączkowego dotychczas, czy Pani rodziła, czy Pani choruje przewlekle, czy przyjmowała w ciągu ostatniego miesiąca jakiekolwiek leki oraz o poziomie zestresowania ostatnimi czasy.
Niezależnie od tych informacji - lekarz nie pomylił się, bo mógł mieć za mało informacji, albo Pani sytuacja np. związana z wizytą na tyle zmieniła Panią hormonalnie, że wystąpiło krwawienie (dosyć często tak bywa po wizycie u ginekologa zestresowanych kobiet).
Tyle w sprawie. A po zakończeniu krwawienia - tego lub następnego - powinna Pani odwiedzić ginekologa, żeby znów zrobił USG i porównał to, co było z tym, co będzie.
Z wyrazami szacunku,
R. J.