Byłem u lekarza specjalisty do którego na wizytę czekałem 4 miesiące. Lekarz podczas wizyty uznał że

3 odpowiedzi
Byłem u lekarza specjalisty do którego na wizytę czekałem 4 miesiące. Lekarz podczas wizyty uznał że jest konieczny zabieg. Wziął odemnie numer telefonu po czym poinformował mnie że tego samego dnia ustali termin zabiegu i do mnie zadzwoni. Cztery tygodnie od wizyty nie mam wyznaczonego terminu zabiegu. Kilka telefonów do rejestracji nic nie dały. Ostatnia rozmowa w której powiedziałem że będę zmuszony zwrócić się z pomocą do rzecznika praw pacjenta poskutkował i osobiście lekarz do mnie zadzwonił informując że jak wyznaczy termin to mnie poinformuje oraz że nie roztropne jest straszenie rzecznikiem praw pacjenta lekarza który będzie mi przeprowadzał zabieg. Dalej nie mam terminu wyznaczonego. Co mam robić?
Pomijając kwestie długiego oczekiwania... Leczenie kogoś oraz poddawanie się leczeniu przez lekarza polega na obopólnym zaufaniu. Skarżenie się [np. do rzecznika praw pacjenta] jest naruszeniem tego zaufania, niezależnie od zacnych powodów, którymi Pan się kieruje. To jest, dał Pan w jasny sposób znać, że mu nie ufa.
Jeśli zmierza Pan się leczyć w ramach NFZ, na Pana miejscu znalazłbym innego lekarza.

Dzień dobry, oczywiście podejście i solidność każdej osoby jest różna, różne też są uwarunkowania np. kolejka oczekujących. może proszę spróbować spotkać się z nim osobiście poza wizytą w szpitalu lub przychodni gdzie pracuje, jeżeli nie to ma na pewno bezpośrednich przełożonych, trzeba się starać rozwiązać konflikt ale nie eskalować go, pozdrawiam
Proszę Pana, być może w ośrodku, w którym ma się odbyć zabieg terminy oczekiwania są długie. Może Pan poszukać możliwość leczenia w innym ośrodku zarówno na NFZ jaki komercyjnie.