Byłem u Optomerysty który zbadał mi wzrok pod kątem soczewek kontaktowych. Chcąc zamówić soczewki pr

2 odpowiedzi
Byłem u Optomerysty który zbadał mi wzrok pod kątem soczewek kontaktowych. Chcąc zamówić soczewki przez internet napotkałem problem gdyż nigdzie nie ma soczewek z moimi parametrami i nie wiem czy Optomerysta się pomylil czy muszę szukać soczewek na specjalne zamówienie

Dokładnie chodzi o parametr w lewym oku w którym mam sferę -6 a cylinder -2
Gdzie nie spojrzeć są tylko cylindry 1.75 i 2.25
Czy wzięcie jednego z nich będzie problemem dla moich oczu czy muszę szukać otwartego salonu który sprowadza soczewki na zamówienie?
Dzień dobry,
Warto skontaktować się ze specjalistą, który wykonywał badanie pod kątem doboru soczewek kontaktowych. On będzie wiedział najlepiej jakie soczewki będą najodpowiedniejsze biorąc pod uwagę zarówno rodzaj jak i moce soczewek. Bez przebadania pacjenta i obejrzenia oczu w lampie szczelinowej nic konkretniejszego niestety nie poradzę.

Dzień dobry,
zaleca się używanie soczewek kontaktowych, które były dobrane w gabinecie, sprawdzone na oczach i komfortowe w użytkowaniu. Przy zachowaniu prawidłowej higieny i zasad użytkowania soczewek, będzie to komfortowe i bezpieczne dla oczu. Dlatego w razie wątpliwości proszę skontaktować się ze specjalistą, który przeprowadzał dobór soczewek, na pewno pomoże i pokieruje, gdzie i jakie soczewki zakupić.
pozdrawiam
Małgorzata Orkisz