Całe moje studia są teraz online i siedzę przy komputerze bardzo długo. Oprócz tego ćwiczę ok. 30 -

2 odpowiedzi
Całe moje studia są teraz online i siedzę przy komputerze bardzo długo. Oprócz tego ćwiczę ok. 30 - 50min dziennie i chodzę na spacery 3-4 dni w tyg. Po zajęciach zaczynał boleć mnie pośladek. Pewnego dnia ból po wstaniu z krzesła był nie do zniesienia. Zaczęłam siedzieć na różnych poduszkach albo w pozycjach by pośladek mnie nie bolał i pomogło, jednak lekko u góry w prawo lewego pośladka straciłam czucie na małym odcinku, jak dotykam tam to mało czuć albo nic, a jak mocniej przetrę to występuje nieprzyjemny ból jakby skóry (?). Ból nie promieniuje, nie przeszkadza w ćwiczeniu, nasila się tylko jak pośladek jest dłużej naciśnięty. Jest bez zmian (ból przy dotyku i brak czucia na średniej wielkości okrągłym odcinku) od ok. 1,5 tyg. Nie pogarsza się ale też nie polepsza. Było małe zaczerwienienie ale znikało. Jak mogę to zrehabilitować?
Witam.
Opisany przypadek wymaga wizyty diagnostycznej u fizjoterapeuty.
Należałoby sprawdzić napięcie ogólne mięśni w obrębie pośladka, grupy kulszowo-goleniowej, a także dolnej części pleców; sprawdzić odcinek lędźwiowy kręgosłupa, a także staw biodrowy, krzyżowo-biodrowy oraz przeprowadzić testy neurologiczne, wykluczające pewne neurologiczne schorzenia, abyśmy wiedzieli co się konkretnie dzieje i skąd oraz dlaczego się tak dzieje.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Prawdopodobnie trzeba rozluźnić pośladek i odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Na własną rękę można to zrobić poprzez rolowanie. Oczywiście sugestie przez internet są obarczone błędem, ponieważ nie została Pani przez danego specjalistę przebadana. Wizyta w gabinecie fizjoterapeutycznym powinna rozwiać wątpliwości. Pozdrawiam!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.