Certyfikat

5 odpowiedzi
Poszukuję psychologa blisko Turku mającego honorowe certyfikaty superwizora psychoterapii.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Zapraszam na stronę internetową Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, które publikuje spis psychologów certyfikowanych do superwizji psychoterapii.

Witam, proszę wejść na strony Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jest tam wiele cennych i zacnych nazwisk, ale obawiam się, że z Turkiem będzie kłopot:(
Fascynujące pytanie. Superwizor to osoba zajmująca się nadzorowaniem pracy terapeutycznej innych terapeutów. Nie jest to jednak stopień naukowy lub zawodowy a jedynie nazwa funkcji. Certyfikat to dokument wydany przez organizację zajmującą się zazwyczaj szkoleniem psychoterapeutów albo zrzeszającą psychoterapeutów o określonej technice pracy. W związku z tym istnieje wiele certyfikatów potwierdzających kwalifikacje psychoterapeutów i superwizorów i częstobardzo różne są zasady ich przyznawania (niektóre latwiej a inne trudniej dostać). Nie zawsze więc certyfikat jest dobrą miarą kompetencji psychoterapeuty a na pewno nie każdy. Pytanie jest nieprecyzyjne. Musiałby Pan Pani najpierw określić towarzystwo jakiego certyfikatem miałby się posługiwać terapeuta a następnie sprawdzić listę certyfikowanych osób na stronie tej organizacji.
Niestety nie znam w tych okolicach nikogo, kogo mogłabym polecić.
nie znam, przykro mi.