Chciałabym spytać co może oznaczać to że nie robi mi to że nie gadam z ludźmi i nie prób

2 odpowiedzi
Chciałabym spytać co może oznaczać to że nie robi mi to że nie gadam z ludźmi i nie próboje i nie mam na to ochoty i mi sie nie chce czy to oznacza że jestem jakaś gorsza? i jeszcze po zerwaniu z facetem który chciał mnie wykorzystać a ja sie zakochałam i mam kompleks na punkcie tego że on ma znajomych jest rozgadany itd. a ja nie mam znajomych o czuje sie gorsza od niego i jeszcze czuje że moge byc gorsza w jego oczach przez to że nie mam znajomych i nie jestem taka ryzrywkowa.
Dzień Dobry,
Jeśli dobrze Panią zrozumiałam prawdopodobnie reprezentuje Pani jeden z czterech podstawowych typów osobowości.Ten typ osobowości łączy się z tendencjami do introwertyczności czyli przeżywaniem wewnętrznym wszystkiego co go spotyka oraz unikaniem kontaktów społecznych. Słabo znosi stres i często długo przeżywa to co się zdarzyło. Wewnętrzny krytyk ciągle uruchamia negatywny monolog wewnętrzny który wiąże się często z objawami depresyjno-lękowymi.
Warto zdiagnozować swój typ osobowości i poszerzyć swoją świadomość co do mechanizmów funkcjonowania i zastanowić się nad obszarami do rozwoju. Pozdrawiam Jolanta Suchłabowicz

Nie podejmę się próby oceny co może oznaczać, że Pani nie rozmawia z ludźmi. Mam za mało informacji na ten temat.

To co wiem na pewno to to że:
a) nierozmawianie z innymi i unikanie kontaktu z ludźmi nie oznacza, że jest Pani gorsza
b) jednocześnie ma to szereg negatywnych konsekwencji jeśli nawet nie już teraz, to w przyszłości; całkowita izolacja od ludzi i unikanie kontaktu z nimi jest na dłuższą metę szkodliwe (na krótszą bywa potrzebne). Jesteśmy zwierzętami stadnymi. Samotność nam nie służy, a ewolucyjnie jest zabójcza. Oczywiście różne osoby mają różny poziom potrzeb jeśli chodzi o kontakt z innymi, ale nie bardzo wierzę, że Pani potrzeby wynoszą 0.

Nie mam na to ochoty i mi się nie chce, może sugerować, że jakość relacji z ludźmi do jakich ma Pani dostęp jest niska. Nie dostaje Pani w relacjach z ludźmi tego, co by Pani chciała. Albo Pani najbliższe grono osób faktycznie nie wiele Pani daje albo Pani oczekiwania są nierealne.

Tak czy siak nie powinna Pani tej kwestii bagatelizować, ale przyglądać się temu, co przyciąga Pani do ludzi,a co odpycha oraz co robi Pani ZAMIAST bycia z ludźmi? Co Panią pociąga bardziej niż ludzie.