Chciałbym zostać psychologiem sportu/trenerem mentalnym sportowców, m.in. tenisistów, a również myśl

2 odpowiedzi
Chciałbym zostać psychologiem sportu/trenerem mentalnym sportowców, m.in. tenisistów, a również myślę o zostaniu psychoterapeutą. Jaką drogę najlepiej obrać do osiągnięcia celu? Jak się kształcić i w którym kierunku? Która odmiana psychoterapii byłaby najlepsza jeśli chodzi o pracę ze sportowcami? Poznawczo-behawioralna, psychodynamiczna, jakaś inna czy może połączenie wielu różnych rodzajów terapii?
Najlepiej w takim przypadku zacząć od studiów psychologicznych, a potem kursów na psychologa sportu. Dopiero gdy nabierze Pan trochę doświadczenia i rozeznania w zawodzie, warto zacząć myśleć o szkole psychoterapii, by dobrać ją zarówno pod to, co może przydać się w danym typie pracy, ale przede wszystkim pod Pana sposób pracy i myślenia. W tym zawodzie ważne jest, żeby nurt był dopasowany pod konkretnego terapeutę, który ma w nim pracować, tak aby czuł się w nim pewnie oraz miał możliwość rozwoju i poszerzania swojego myślenia.

Proszę na spokojnie poczytać i porozmawiać z kolegami i koleżankami, którzy szkolą się w kierunku terapii, nie każda osoba czuje się dobrze w każdej modalności, to bardzo indywidualne. Generalnie jednak wydaje się, że terapia poznawczo - behawioralna może mieć tu duże zastosowanie. Ze swojej strony polecam także hipnozę kliniczną, jej zastosowanie w sporcie może być ogromne. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Magdalena