Chciałem zapytać mam nerwice lekowa źle się czuję nie wiem co mi jest boję się wziąć leka lek nazywa

4 odpowiedzi
Chciałem zapytać mam nerwice lekowa źle się czuję nie wiem co mi jest boję się wziąć leka lek nazywa się tranxene byłem u lekarza dała mi jakieś inne pernazinum i tym podobne przeciw lękowe i wgl boję się ich brać czuję się jakbym głowy nie miał dziwnie strasznie nie wiem co robić już dziwnie w nogach nerwy bolą nogi i wgl
Witam. U jakiego lekarza Pan był? Domyślam się, że w POZ. Zdecydowanie namawiam na wizytę u psychiatry- są lepsze, skuteczniejsze i bezpieczniejsze leki niż Tranxene. Po włączeniu adekwatnego leczenia odczuje Pan wyraźną ulgę. Proszę nie bać się leków. Jeśli utrudnieniem w życiu, karierze, rozwoju byłaby np.kontuzjowana noga, to przez kilka tygodni nosiłby Pan ortezę, albo uzywał kuli łokciowej. Z psychiką jest podobnie- po prostu czasem przez pewien okres trzeba się wspomóc lekami. Pozdrawiam.

W nerwicy lękowej boimy się wielu rzeczy. Zażywania leków też. Ale nikt poza piszącym(ą) ten list nie jest w stanie zadecydować o tym, czy lęk przed zażywaniem leków jest większy czy mniejszy od innych. Jeśli leczenie jest trudniejsze niż choroba to może nie warto się leczyć?
Witam Pana. Objawy, które Pan opisuje mogą wynikać z nerwicy lękowej. Tranxene jest lekiem z grupy benzodiazepin, który działa na objawy lęku, ale można się od niego uzależnić. Leki ten można stosować do 4 tygodni. Pernazinum należy do grupy leków przeciwpsychotycznych, ale w małych dawkach stosujemy go w celu redukcji objawów lęku, napięcia. Myślę, że powinien Pan spróbować zaleconych leków, nie należy się ich obawiać. Jeśli nie będzie Pan widział poprawy, wtedy proszę się skonsultować się jeszcze raz ze swoim lekarzem psychiatrą. Pozdrawiam
Witam, jeśli Pana psychiatra zdiagnozował zaburzenia jako nerwicę, to leczy się ją psychoterapią ze wspomagającą farmakoterapią. Jeśli jest Pan z okolic Wrocławia, mogę skonsultować i ustalić indywidualny program terapii. Pozdrawiam