Chciałem zasięgnąć małej opinii. Od 2 tyg zaczelem ketodiete.po około tygodniu zakupiłem paski ketos

2 odpowiedzi
Chciałem zasięgnąć małej opinii. Od 2 tyg zaczelem ketodiete.po około tygodniu zakupiłem paski ketostix. Gdy wykonałem pomiar pasek momentalnie zabarwil się na ciemny kolor (max na skali) . Kilka dni później kupiłem urządzenie do pomiarow ketonow we krwi. Pierwsze badania pokazywały wyniki ketonow od 3,5mmol/l i cukier między 97a99 nawet po jedzeniu. Lecz 2 dni temu po ćwiczeniach i kuloodpornej kawie. Wyszło mi 7 mmol/l a cukier 92. Jak mam patrzeć na to? Cieszyć się że wszedłem w ketoze, czy raczej się martwić i podjąć jakieś działania. PS. Wyczytałem że to jest tzw ketoza kliniczna czy też glodowkowa ale ja wcale głodny nie chodzę.
Pomiar ketonów paskami takimi jak ketostix nie jest bardzo wiarygodnym narzędziem - informuje jedynie o tym, że ciała ketonowe wydalane są z moczem, a nie o tym, jak wykorzystuje je organizm. Natomiast tak duży wzrost ketonów we krwi może być spowodowany wysiłkiem fizycznym i tym, że od dłuższego czasu w odżywianiu była minimalna ilość węglowodanów. Trening sprzyja wejściu w stan ketozy. Podczas diety ketogenicznej brak odczuwania głodu jest bardzo częsty - ciała ketonowe wpływają na hamowanie apetytu i uczucia głodu (przez to ludzie często chudną na takich dietach - są po prostu w deficycie energetycznym). Warto też się zastanowić nad zasadnością stosowania takiej diety - obecnie polecana jest ona jedynie w niektórych chorobach jak np. padaczka lekooporna. Bez wyraźnych wskazań nie sugerowałabym stosować diety ketogenicznej długoterminowo.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Paski nie są najlepszą metodą diagnostyczną, zaś stosowanie takiej diety powinno być prowadzone pod okiem przede wszystkim lekarza, który regularnie będzie zlecał badania z krwi. Kolejne badania naukowe donoszą o negatywnych skutkach stosowania tej diety bez potwierdzonych wskazań klinicznych. Pacjenci zakwalifikowani do tego typu żywienia są pod stałą opieką personelu medycznego i dietetyka, regularnie zlecane są badania krwi i moczu, aby jak najszybciej wychwycić powikłania stosowania diety ketogennej.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.