Choruję na zaburzenia obsesyjno kompulsyjne o charakterze lęków dotyczącej mojej seksualności. Mam 2

2 odpowiedzi
Choruję na zaburzenia obsesyjno kompulsyjne o charakterze lęków dotyczącej mojej seksualności. Mam 21 lat. Jako nastolatek bałem się, że mogę być gejem albo transseksualistą chodź dobrze wiedziałem, że jestem heteroseksualny i czuję się dobrze jako mężczyzna to miałem silny lęk dotyczący tych spraw. Ciągłe sprawdzanie tzn. oglądanie gejowskich filmów pornograficznych aby sprawdzić czy to mnie podnieca albo ciągłe myślenie czy nie czuje się czasami kobietą. To mi przeszło z pomocą terapuety do którego mogłem chodzić jako uczeń tzn. do PPP. Natomiast aktualnie mam znowu bardzo duże lęki a konkretnie lęki dotyczące tego, czy mogę być pedofilem. Ciągłe, myślenie, czytanie definicji tego słowa, niechciane wyobrażenia. I nawet jak sobie w jakiś sposób na chwilę "udowodnie", że nim przecież nie jestem to moja wyboraźnia podsunie mi jakiś kolejny bezpodstawny argument. A moje prawdziwe upodobania są wręcz odwrotne. Pociągają mnie w sensie erotycznym kobiety 40+, bardzo dojrzałe ciało i nigdy w życiu nie miałem żadnych fantazji ani podniecenia na widok dzieci. Moję lęki weszły już w taką fazę, że wystraczy, że na przykład spojrzę tylko na mojego 7-letniego brata i już mam lęk. Mimo tego, że wiem, że jest to absurdalny lęk i wiem że tak nie jest to nie potrafię go pokonać. Od 16 roku życia biorę Asertin - 200 mg/doba. Co jest warte moim zdaniem uwagi tych lęków nie mam w towarzystwie ani w pracy gdzie pracuje jako lider gościnności w restauracji fast food i ciągle mam kontakt z dziećmi np. kiedy rozdaje im balony itp. Przez to cierpi moja cała sfera seksualna, bo w ogóle boję się ją odkrywać czy używać, ale akurat z masturbacją nie mam problemu. Wizytę u specjalisty w Gdańsku mam dopiero w połowie lutego. Bardzo proszę o pomoc jak sobie do tego czasu radzić. Może jakieś techniki ? Pozdrawiam
Jeśli medytacja nie zadziała, to proponuję zadać sobie Pięć Pytań Zdrowego Myślenia:
Czy to przekonanie jest oparte na faktach?
Czy to przekonanie chroni moje życie i zdrowie?
Czy to przekonanie pozwala mi osiągać bliższe i dalsze cele?
Czy to przekonanie pozwala mi rozwiązywać konflikty lub ich unikać?
Czy to przekonanie pozwala mi czuć się tak jak chciałabym się czuć?

Zdrowe przekonania spełniają, co najmniej trzy z tych pięciu zasad.
Zdrowe przekonania jednej osoby, nie muszą być zdrowe dla innej.
Dzisiejsze zdrowe przekonania mogą być niezdrowe w innym czasie.

Może to chociaż trochę pomoże do pierwszej wizyty u psychoterapeuty. Pozdrawiam!

Dzień Dobry, z opisu wynika, że jest Pan pod opieką terapeutyczną, i że ma Pan umówioną wizytę w lutym. Warte zastanowienia jest (i wnieśnie refleksji na swoją terapię) co takiego dzieje się w relacji między Panem, a terapeutą, że między sesjami szuka Pan pomocy. A jeżeli myśli staną się, lub już są bardzo natrętne warto spróbować skontaktować się ze swoim terapeutą. Pozdrawiam