choszpitalizacja leczenie

1 odpowiedzi
Witam mam do pana pytanie chodzi o moją mame , własnie wyszła ze szpitala z Szopienic po trzech miesiacach lezała spowodu uzalerznienia od lekarst oksazepan uspakajające brała dosyc czesto ostatnim czasem ok trzech miesiecy co dwie trzy godziny , wczesniej nie tak czesto ale brała jak tylko czuła podenerwowanie oraza lęki w klatce piersiowej .Leki brała rózne uspakajajonce przez ładnych kilka lat .Lekarz rodzinny kazał isc mamie do psychiatry tam sie dobiła lekarstwami takimi jak cloraxen czy cloraxyn o ile dobrze napisałem oraz fluaxon brała przez siedem miesiecy niestety tylko potem lerzała w domu z tad wylondowała w szpitalu tam przeszła detoksyzacje i przepisali jej mnustwo lekarst .W szpitalu wygladała w miare normalnie tyle co widziałem na odwiedzinach , niestety teraz jest w domu kilka dni i widze ze zachowuje sie jak by była piana nie za bardzo z orientacjom ma zaburzenia mowy dziwnie mówi a w szpitalu mówiła napewno lepiej , pytam czy czuje ze cos jest nie tak ale mama mówi czuje sie dobrze a wcale tak nie jest szczególnie wieczorem jak wezmie tabletki i z rana jak wstanie czuje sie otempiała i ta wymowa musi troche minąc zeby doszła do siebie .Podam jakie wypisali jej tabletki i co bierze 1-0-0 Sulpiryol 10mg , 1-1-0 Welajlax 75mg , 1-1-2 Perazin 50mg , 0-0-1 Perazin 25mg , 0-0-1 Mirtor 45mg , 1-1-0 Coaxil 12,5 mg , 1-0-1 Pregabalin Sandoz 150 mg wiem ze w szpitalach nasycają tabletkami ale az tyle .Lekarz prowadzacy mówił ze musz zejsc z tych lekarst uzalezniających a potem ustawią normalnymi lekami czy te lekarsta sa normalne nie uzalezniajace mozna je zminimalizowac zredukowac zeby mama była bardziej swiadoma bo naprawde wyglada ja by była kołowata prosze o odpowiec dziekuje i pozdrawiam .
Dzień dobry,
faktycznie dosyć dużo leków zażywa mama- można tłumaczyć to wcześniejszym uzależnieniem od leków uspokajających.
Żaden z aktualnie zażywanych leków nie jest lekiem uzależniającym- faktycznie można by się zastanowić nad redukcją dawek lub odstawieniem niektórych- niemniej jest to możliwe tylko wyłącznie po zebraniu pełnego wywiadu, przebiegu dotychczasowego leczenia oraz badania lekarskiego.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl