Ciagle bolą mnie łydki kolana i mięśnie najbliżej kolanami. Nie przy normalnym chodzeniu ale jak np

5 odpowiedzi
Ciagle bolą mnie łydki kolana i mięśnie najbliżej kolanami. Nie przy normalnym chodzeniu ale jak np przy wchodzeniu po schodach bieganiu rowerze czy jakim kolwiek wysiłku angazujacym te mięśnie i to nie po dłuższym wysiłku a zaraz po rozpoczęciu.po 10 schodach mięśnie bolą i sa zmeczone jak po ultramaratonie.trwa to koło 4 lat już
Proszę się udać do fizjoterapety, który zbada problem i znajdzie przyczynę zbytniego napięcia w kończynach dolnych

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Jeśli pojawia się tak ogromne napięcie i ból przy samym rozpoczęciu ruchu to najprawdopodobniej te mięśnie wykazują nieprawidłowe napięcie ( angażują się w aktywności w statyce i/lub dynamice w sposób niefizjologiczny/nieprawidłowy z punktu widzenia biomechaniki). Skieruj się do fizjoterapeuty ( lub osteopaty) obeznanego dobrze z globalną mechaniką ciała: stosującego np. metodę łańcuchów mięśniowych i stawowych GDS, zajmującego się dynamiką płynów, regulacją napięć i ciśnień wytwarzanych przez przepony ciała ( namiot mózgu, górny otwór klatki piersiowej, przepona piersiowo-lędźwiowa, dno miednicy), obeznanego z dynamiką układu czaszkowo-krzyżowego czy dynamiką trzewną (np. terapia czaszkowo-krzyżowa,terapia wisceralna; manipulacje układu nerwowego / manipulacje wisceralne wg Instytutu Barrala). Bardzo możliwe, że przyczyna jest zupełnie gdzieś indziej niż zakładano do tej pory w Twoim przypadku.
Życzę powodzenia,
Daniel
Sugeruję najpierw udać się do lekarza w celu wykonania badań diagnostycznych oraz badań krwi. Jeśli nie wykażą one żadnych nieprawidłowości sugeruję udać się do fizjoterapeuty, który manualnie lub poprzez ćwiczenia pozbędzie się bólu i pomoże wzmocnić mięśnie. Pozdrawiam.
Dziękuję za pytanie, Postępowanie które powinny zostać zastosowane pana pani to wizyta u lekarza. Powinien on przepisać usg stawów kolanowych oraz Dopplera kończyn Dolnych. Dopiero po wyeliminowaniu zakrzepicy oraz poza stawowych problemów z stawem można zastanowić się nad diagnozom funkcjonalna. Z opisu albo Cierpisz na Żylaki albo doszło do uszkodzenia wy obrębie stawu kolanowego. Jeśli usg będzie bez patologii warto zastanowić się nad rezonansem.
Opisane przez Pana/Panią objawy, takie jak ból łydek, kolan i mięśni w pobliżu kolan podczas wchodzenia po schodach, biegania czy jazdy na rowerze, mogą być spowodowane różnymi czynnikami. Możliwe przyczyny to m.in. przeciążenie stawu kolanowego, urazy (np. ścięgien lub więzadeł) lub choroby zwyrodnieniowe, takie jak gonartroza. Innym możliwym wyjaśnieniem jest zaburzenie naczyniowe, takie jak żylaki kończyn dolnych, lub niedobory magnezu, które mogą prowadzić do skurczu mięśni.

Zalecam umówienie się na osobistą wizytę u fizjoterapeuty, który może przeprowadzić szczegółową ocenę stanu mięśni i stawów, a także zalecić odpowiednie badania diagnostyczne, takie jak USG czy MRI, jeśli będzie to konieczne. Fizjoterapeuta może również zaproponować plan leczenia, który może obejmować ćwiczenia wzmacniające, terapię manualną, zmiany w aktywności fizycznej lub zalecenie stosowania odpowiednich środków wspomagających, takich jak wkładki ortopedyczne czy opaski kompresyjne.

Pamiętajmy, że zdalna konsultacja nie zastąpi bezpośredniego badania klinicznego, dlatego osobista wizyta u specjalisty jest kluczowa w celu uzyskania dokładnej diagnozy i skutecznego planu leczenia.

Eksperci

Aleksandra Pawłowska

Aleksandra Pawłowska

Fizjoterapeuta

Kraków

Kamila Szczotka

Kamila Szczotka

Fizjoterapeuta

Piła

Magdalena Gozdan

Magdalena Gozdan

Fizjoterapeuta

Olsztyn

Justyna Ciechomska

Justyna Ciechomska

Fizjoterapeuta

Mysłowice

Juliusz Jabłonski

Juliusz Jabłonski

Fizjoterapeuta

Łódź

Piotr Baćmaga

Piotr Baćmaga

Fizjoterapeuta

Radom

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 78 pytań dotyczących usługi: bóle mięśni
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.