Ciągłe leczenie-przyczyny

4 odpowiedzi
Dzień dobry, proszę o pomoc, bo powoli tracę nadzieję. Od 1,5 roku chce zajść w ciążę, jednak oczywistym jest dla mnie, że muszę najpierw wyleczyć zęby. Po leczeniu i przeglądzie lekarz powiedział, że wszystko jest ok. Kilka dni później trafiłam do innego stomatologa z opuchlizna, szczękościskiem i ropniem. Po wyleczeniu tego przypadku, lekarz zdiagnozował u mnie osiem ubytków, choć dwa tygodnie wcześniej miałam stwierdzony dobry stan jamy ustnej. Poddałam się leczeniu, minęło ponad pół roku, lekarz powiedział, że wszystko ok. Tydzień później wróciłam do niego z bolem, stwierdził konieczność leczenia kanałowego w jednym zębie. Zmieniłam dentystę, który powiedział, że kanałowe to jedna rzecz, ale widzi tu kilka ubytków, jeden rozległy... boje się, że wyleczę znowu te zęby i sytuacja się powtórzy, powoli tracę nadzieję. Bardzo proszę o porady. Dziękuję.
Dzien dobry!
Prosze wykonac zdjecie rtg pantomograficzne (przed planowana ciąża)zeby Pani lekarz miał ogólny pogląd na stan zebow oraz w celu dokładnej diagnozy.Jesli ma Pani głębokie ubytki zawsze możliwe jest leczenie kanałowe w przyszłości .Najlesza metoda jest częsta kontrola nawet co 4-5 miesięcy oraz zabiegi profilaktyczne jak np higienizacja czy fluoryzacja .Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości i powodzenia !

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, aż trudno uwierzyć !Podstawą diagnostyki oprócz badania wewnątrz ustnego jest zdjęcie pantomograficzne ,na którym widać ubytki ,zmiany okołowierzchołkowe, zęby po leczeniu kanałowym i stan zatok szczękowych. Na ich podstawie można zaplanować leczenie. Niekiedy małe ubytki, szczególnie poddziąsłowe są mało widoczne, dlatego pomocne jest zdjęcie. Proszę nie tracić nadziei - mam nadzieję ,że tym razem wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam dr Kręcisz
Witam, na podstawie podanych informacji trudno jest Pani pomóc. Konieczne byłoby poznanie opinii lekarzy, bezpośrednie badanie, oraz stanu i higieny jamy ustnej.
Witam!
Nie mogę wypowiedzieć się bez zbadania Pani połączonego z diagnostyką rtg.
Nie wiem jaka jest Pani higiena jamy ustnej oraz stan narządu żucia.
Pojawiające się ogniska próchnicy mają różna przyczynę. Mogą to być na przykład zaburzenia wydzielania śliny, jeśli higiena nie budzi zastrzeżeń.
Odległość Szczecin - Kraków jest duża.
Niestety nie pomogę Pani online.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska

Eksperci

Anna Sarzyńska

Anna Sarzyńska

Stomatolog, Protetyk stomatologiczny

Gdańsk

Wioletta Nowicka

Wioletta Nowicka

Stomatolog

Rawa Mazowiecka

Marta Kukuła-Błaszczyk

Marta Kukuła-Błaszczyk

Stomatolog, Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

Złotoryja

Agata Piekarczyk-Matkowska

Agata Piekarczyk-Matkowska

Stomatolog

Wrocław

Agata Furmanek-Kostulska

Agata Furmanek-Kostulska

Stomatolog

Rąbień

Maciej Jan Dokrzewski

Maciej Jan Dokrzewski

Androlog, Seksuolog

Katowice

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 54 pytań dotyczących usługi: ubytki zębów
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.